نمایش 1 - 10 از 90
این روزها در بازار نوروزی، برخی کالاهایی که برای سفره هفت سین به شهروندان عرضه می شود از اصالت ایرانی برخوردار نیست.
گزارش/
کمتر از ده روز به عید نوروز و سال جدید باقی مانده است، به هر طرف که نگاه می کنی رنگ و بوی آمدن سال جدید را می توانی حس کرد.
برای هر کشور و ملتی، لحظات، روزها و آثار ماندگاری مانند یادمان شهدا وجود دارد که بیانگر هویت، غیرت، شرف، ایستادگی و مقاومت آن ملت است.
گزارش/
گوشت قرمز، سهم کمی از سبد غذایی خانوارهای متوسط و ضعیف قصرشینی بشمار میرود، به همین دلیل گران تر شدن آن جایگاهی در حد غذای لوکس به آن میدهد بطوریکه افراد کم درآمد شاید در سال نتوانند حتی مزه آن را بچشند.
گزارش/
شهرستان قصرشیرین در 21 کیلومتری مرز ایران و عراق و در فاصله 176 کیلومتری غرب شهر کرمانشاه واقع شده، شهری که فراز و نشیب های بسیاری را در طول تاریخ کهن خود به چشم دیده است از شیرینی عشق و دلدادگی تا تلخی جنگ و خون و ماندن جای زخم گلوله ها بر پیکرش.
آتشکده چهار قاپی از جمله آثار دوره ساسانی است که در حاشیه شهر قصر شیرین قرار دارد.
گزارش/
«دوینه» و «ترخینه» از قدیم تاکنون در بین مردم استان کرمانشاه و قصرشیرین طی فصل زمستان رواج داشته است و مردم این منطقه معتقد هستند این آش به دلیل استفاده از مواد خوراکی طبیعی برای جلوگیری از سرماخوردگی بسیار مفید است.
مریم حداد زاده از کارآفرینان برتر قصرشیرین است که به جهت علاقه مندی و کمک به خودکفایی و بهبود امرار معاش خود و خانواده اش مدتی است با همکاری همسرش در پارکینگ کوچک منزل با پرورش قارچ فعالیت اقتصادی می کند.
مردم زلزله زده سرپل ذهاب می گویند: هیچ کس به فریادمان نمی‌رسد؛ خدا از ملت راضی باشد ولی دولت برای ما کاری نکرده است!
مرزنشینان شهرستان قصرشیرین این روزها با آمادگی کامل مشتاقانه چشم انتظار ورود زائران اربعین حسینی و پذیرایی از آنان هستند و با به کارگیری از تمام ظرفیت ها خود را برای میزبانی از زوار ابا عبدالحسین (ع) آماده کرده اند.

صفحه‌ها