آخرین اخبار

16. فروردين 1394 - 12:56   |   کد مطلب: 291416
مدیر امور عشایری شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و دالاهو از آغاز کوچ بهاره عشایر مستقر در مناطق قشلاق این شهرستان به مناطق ییلاقی و سردسیر استان کرمانشاه خبر داد.
 به گزارش الوند خبر به نقل از خبر گزاری جمهوری اسلامی؛ جواد مرادی در این خصوص افزود: عشایر کوچرو شامل ایلات و طوایف خزل، سنجابی، قلخانی، گوران و کرند با یک هزار و 590 خانوار و جمعیت 9 هزار نفر به تدریج از مناطق گرمسیری قصرشیرین خارج می شوند.

 
وی تصریح کرد: عشایر هم اکنون در مناطق قشلاقی شهرستان قصرشیرین همچون سومار، خان لیلی، نفت شهر، بازی دراز، خسروی، گندمبان، اطراف شهر و نیز حاشیه روستاهای کرکهرک، انجیربان، گره صدف، تنگه حمام، پل شیرازی، کنه کبود، تق تق و حسین آباد مستقر هستند که با توجه به گرم شدن هوا در ارتفاعات دالاهو، کوزران، گهواره و سنقر مستقر می شوند.

 
مدیر امور عشایری قصرشیرین گفت: عشایر این شهرستان با دارا بودن 194هزار راس دام در مجموع سالانه سه هزار و 415 تن شیر، 183 تن پشم، دو هزار و 559 تن گوشت قرمز در استان کرمانشاه تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند. 

 
وی تهیه مواد خوراکی، مواد شوینده، آرد و تعمیر و مرمت راه روستایی و ارایه خدمات بهداشتی و آموزشی با همکاری شبکه بهداشت و آموزش و پرورش را از جمله خدماتی ذکر کرد که از سوی امور عشایری شهرستان قصرشیرین به عشایر ارایه می شود.

 
عشایر کوچرو تا اواسط مهر ماه امسال در مناطق ییلاقی استان کرمانشاه می مانند و سپس برای گذراندن فصل قشلاق به مناطق گرمسیری قصرشیرین کوچ خواهند کرد.
 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده