آخرین اخبار

17. فروردين 1394 - 10:28   |   کد مطلب: 291593
فرمانده نیروی انتظامی قصرشیرین از شناسایی و دستگیری کلاهبردار پیامکی که با وعده های توخالی مبلغ 130 میلیون ریال را از حساب بانکی شهروندان برداشت کرده بود خبرداد.
 سرهنگ حسین براری در گفتگو با الوند خبر اظهار داشت: درپی مراجعه و اعلام شکایت برخی شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از طریق پیامک و برداشت پول از حساب بانکی آنها، موضوع به صورت جدی در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت.
 
 
 وی افزود: با بررسی‌ها و اقدامات فنی مأموران از طریق ردیابی تلفن همراه موفق به شناسایی متهم و دستگیری وی شده و با هماهنگی مقام قضائی حساب بانکی او مسدود و مبلغ کلاه‌برداری شده به‌حساب شاکیان برگشت داده شد.
 
 
وی تصریح کرد: در بازجویی های صورت گرفته از متهم، وی به صراحت به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه خود را سوء استفاده مالی عنوان کرد.
 
 
فرمانده نیروی انتظامی قصرشیرین یادآور شد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
 
 
وی در پایان در مورد کلاه‌برداری پیامکی به شهروندان هشدار داد که شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و معتبر، هیچ‌گاه رمز و دیگر اطلاعات حساب شما را آن‌هم به‌صورت تلفنی نمی‌خواهند، بنابراین به این‌گونه پیامک‌ها و تبلیغات و یا تماس‌های تلفنی اعتماد نکرده و قبل از این‌که از هویت طرف مقابل مطمئن نشده‌اند هیچ‌گونه اقدامی انجام ندهند.
 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
نماینده