آخرین اخبار

23. فروردين 1394 - 1:09   |   کد مطلب: 292633
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: بیشترین سرعت وزش باد در استان از شهرستان قصرشیرین با 79 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.
 به گزارش الوند خبر؛ شاهرخ پارسا اظهار کرد: سرعت وزش باد در شهر کرمانشاه نیز که از دیروز آغاز شده امروز به 40 کیلومتر بر ساعت رسید.

 
وی افزود: وزش باد ممکن است باعث غبارآلود شدن هوای استان نیز بشود که این غبار در مناطق غربی استان طی امروز (شنبه) از نمود بیشتری برخوردار خواهد بود.

 
پارسا همچنین به میزان بارشهای رخ داده از روز گذشته تا ظهر امروز اشاره و خاطرنشان کرد: طی این مدت شاهد بارش5.6 میلیمتر باران در سطح استان بودیم که بارش شهر کرمانشاه به 7.5 میلیمتر رسید.

 
مدیرکل هواشناسی کرمانشاه یادآور شد: در این مدت بیشترین بارش از حمیل و گواور با 15 میلیمتر و کمترین بارش هم از ثلاث باباجانی با کمتر از یک میلیمتر گزارش شد.

 
وی افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون شاهد بارش 304 میلیمتری باران در استان بوده ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش داشته است.

 
پارسا یادآور شد: میانگین کاهش بارندگی بلندمدت استان نیز در مقایسه با دوره بلند مدت کشور بیشتر بوده است چرا که میانگین کاهش بارندگی در کشور 12 درصد بوده اما در کرمانشاه شاهد کاهش 27 درصدی بارشها بوده ایم.

 
وی در پایان با بیان اینکه بارشها تا روز دوشنبه هفته جاری در استان ادامه می یابد گفت: شرایط ناپایدار در روزهای شنبه و یکشنبه بخصوص در نواحی شمال غرب و جنوب شرق استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و بارش که در پاره ای نقاط به شکل رگبار تگرگ نیز خواهد بود ممکن است سبب آبگرفتگی معابر عمومی شود. 
 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده