آخرین اخبار

3. ارديبهشت 1394 - 18:44   |   کد مطلب: 292639
فرماندار جوانرود گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری در قصرشیرین می‌تواند به توسعه استان کمک شایانی کند.

 آرش لهونی در نشست نخبگان و اعضای شورای اداری استان کرمانشاه با رییس مجلس که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: تحقق این موضوع به مصوبه مجلس نیاز دارد و تاثیر مثبت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در منطقه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: استان کرمانشاه پیش از پیروزی انقلاب در شرایط برابری با استانهای برخوردار نبوده و پس از پیروزی انقلاب نیز اگر چه هدف نظام ایجاد عدالت و برابری بود، اما به دلیل درگیری مستقیم استان در جنگ تحمیلی، امکان سرمایه گذاری کلان در استان وجود نداشت و استانهای برخوردار پیشرفت بیشتری کردند و این شکاف بیشتر شد.

وی افزود: پس از جنگ نیز اگر چه همه دولتها برای پیشرفت کرمانشاه تلاش کردند، اما پر کردن شکاف ایجاد شده نیاز به حمایت ویژه‌ دارد، لذا تقاضا داریم برنامه‌های توسعه‌ای در کشور به گونه‌ای تدوین شود که شکاف بین استانهای برخوردار و کمتر برخورداری همچون کرمانشاه کمتر شود.

وی با اشاره به پتانسیل‌های استان کرمانشاه، وجود مرز مشترک با عراق را از جمله این پتانسیل‌ها دانست و گفت: مردم کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی دلیرانه از آب و خاک کشور دفاع کردند و امروز انتظار دارند قوانینی مصوب شود تا مرزداران از معیشت بهتری برخوردار باشند.

منبع: ایستا

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده