آخرین اخبار

3. ارديبهشت 1394 - 19:06   |   کد مطلب: 292647
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: ۲۵۸ میلیارد تومان گردش اقتصادی در سال گذشته توسط کوله‌بران در مرز رسمی پرویزخان ایجاد شد.

به گزارش الوند خبر، نعمت‌الله نازپرورده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه در سال گذشته عمده کالاهای وارد شده به قصرشیرین به صورت کوله‌بری بوده است، اظهار داشت: لوازم خانگی و مواد خوراکی از عمده کالاهایی است که در سال گذشته از مرز رسمی پرویزخان توسط کوله‌بران وارد قصرشیرین شده است.

 

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین با اشاره به اینکه هر کوله‌بر به طور میانگین در سال گذشته 27 بار اقدام به کوله‌بری کرده است، افزود: 1500 تا 2000 کوله‌بر که در سال گذشته به امر کوله‌بری مشغول بوده‌اند به طور میانگین هر یک دو میلیارد و 500 هزار تومان گردش اقتصادی داشته‌اند.

 

 

نازپرورده فعالیت کوله‌بری را برای پیشگیری از قاچاق کالا مطلوب دانست و بیان کرد: ایجاد اشتغال، کسب درآمد و رونق درآمد مرزی قصرشیرین از مزایای فعالیت کوله‌بری است.

 

 

وی از وجود یک تعاونی مرزنشینی در شهرستان قصرشیرین خبرداد و گفت: شهرستان قصرشیرین با موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد برای ایجاد یک تعاونی مرزنشینی دیگر با تشکیل کارگروه‌ مربوط به مبادلات مرزی جهت رونق بیشتر فعالیت کوله‌بران و ساماندهی امور مربوطه در این شهرستان تلاش می‌کند.

 

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین  با اشاره به اینکه در سال گذشته مرز پرویزخان در امر صادرات رتبه نخست کشور را داشته‌ است، افزود: در مدت مذکور 52درصد از کالاهای صادر شده کشور از طریق مرز پرویزخان و خسروی به کشور عراق و اقلیم کردستان انجام شده است.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
نماینده