آخرین اخبار

5. ارديبهشت 1394 - 0:23   |   کد مطلب: 292654
وزیر امور اقتصادی و دارایی از بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی هتل داران قصرشیرین خبر داد.

به گزارش الوند خبر، مرز خسروی به علت ناامنی های عراق از 17 خرداد 92 بر روی زائران بسته شد و همین امر مشکلاتی را برای هتل داران قصرشیرینی به همراه داشت که دیگر توانایی پرداخت بدهی های بانکی خود را نداشتند.

به گزارش ایرنا، علی طیب نیا روز جمعه در بازدید از مرز و پایانه خسروی گفت: با هدف رفع مشکل هتل داران و بهبود وضعیت وضعیت اقتصادی، برابر تمهیدات اتخاذ شده اصل جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی هتل داران قصرشیرین بخشیده خواهد شد.

وی اظهارداشت: با بازگشایی مجدد مرز خسروی و بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات دریافتی، علاوه بر رفع مشکل هتل داران شاهد رونق و بهبود وضعیت اقتصادی وهمچنین ایجاد اشتغال در این منطقه خواهیم بود.

وی ادامه داد: بانک های عامل برابر مقررات نسبت به بخشودگی سود تسهیلات دریافتی هیچ گونه اختیاری ندارند و هتل دارانی که از تسهیلات بهره مند شده اند باید نسبت به بازپرداخت اصل سود اقدام کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رویکرد جدید دولت رفع مشکل صادرکنندگان و تسهیل در امر صادرات است و برای تحقق این مهم بی شک از تمام ظرفیت و امکانات به شکل مطلوب استفاده خواهد شد.

وی اظهار کرد: می توان تمهیداتی اتخاذ کرد تا دولت بخشی از سود تسهیلات بانکی هتل داران قصرشیرین را پرداخت کند و برای تحقق این مهم آمادگی داریم تا با سازمان معاونت و برنامه ریزی و معاون رییس جمهوری مذاکرات لازم صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با اتخاذ راهکار درست و اصولی مشکل هتل داران قصرشیرین در کمترین زمان ممکن رفع شود.

شهرستان قصرشیرین دارای 14 هتل و مهانپذیر است.

در دو سال گذشته مرز رسمی خسروی به روی مسافران و زایران عراقی و اتباع دیگر کشورها باز بود و با توجه به ناامنی های داخل عراق تنها برای تامین امنیت جانی زایران ایرانی از اواسط سال 92 بسته شد که با ابلاغ بازگشایی آن تردد کاروان زیارتی کشورمان نیز از این مرز رسمی از هفته جاری آزاد شد.

از مزایای بزرگ پایانه خسروی فاصله کمتر از یک متری آن با پایانه مرزی عراق است که باعث شده با اتصال دو پایانه دو کشور زایر و مسافر مسافت طولانی را برای ورود و خروج به داخل و خارج کشور طی نکنند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست و این مرز رسمی تا بغداد پایتخت عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا 326 کیلومتر فاصله دارد.

عملیات ساخت پایانه مرز خسروی از سال 77 در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال 81 با 75 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

پایانه مسافری خسروی ظرفیت تردد 10 هزار نفر مسافر و زایر را در روز دارد.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده