پربیننده ها

آخرین اخبار

12. ارديبهشت 1394 - 14:56   |   کد مطلب: 292701
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سد تنگ حمام در دشت قصرشیرین شمالی هزینه شد.

به گزارش الوند خبر، علی بیات با اشاره به اینکه سد دشت گیلان‌غرب امسال به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: علاوه بر سد تنگ حمام قصرشیرین سد دایک گیلان‌غرب نیز با اعتبار 35 میلیارد تومان در سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد.

 

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه درباره سدهایی که در سال 94 به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: تلاش می‌شود امسال از سدهای در حال ساخت سد مربوط به دشت شمالی قصرشیرین با ظرفیت ذخیره سازی سالانه 44 میلیون متر مکعب و سد مربوط به دشت گیلان‌غرب با ظرفیت ذخیره سازی سالانه 34 میلیون متر مکعب به بهره‌برداری برسند.

 

بیات با اشاره به اینکه 9 سد در سطح استان کرمانشاه در حال ساخت است، عنوان کرد: سدهای در حال ساخت استان از پیشرفت فیزیکی 10 تا 96 درصدی برخوردار هستند که تلاش می‌شود دو سد به منظور تأمین آب بخش کشاورزی به بهره‌برداری برسند.

 

وی از کاهش 25 تا 30 درصدی بارندگی در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: امسال با کاهش بارندگی‌ها آورده رودخانه‌ها نیز 50 درصد کاهش داشته و این موضوع برای جلوگیری از پیامدهای منفی در بخش کشاورزی نیازمند صرفه‌جویی و استفاده بهینه کشاورزان از آب است.

 

بیات افزود: از شش سدی که در حال بهره‌برداری است با روند نامطلوب بارندگی‌های امسال تاکنون 430 میلیون متر مکعب آب پشت سدهای استان ذخیره شده است به طوری که سدهای مذکور ظرفیت ذخیره‌سازی 760 میلیون متر مکعب آب را دارند.

 

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به سدهای در دست بهره‌برداری گفت: در حال حاضر شش سد در حال بهره‌برداری در سطح استان کرمانشاه وجود دارد که شامل سلیمان‌شاه، گاوشان، شیان، گیلان‌غرب، آزادی و زاگرس است.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده