آخرین اخبار

19. ارديبهشت 1394 - 0:24   |   کد مطلب: 292771
جایگاه سوخت CNG قصرشیرین پس از وعده های چندساله مسئولین در احداث، همچنان اندر خم اولین کوچه به انتظار ایستاده است.

به گزارش الوند خبر، نبود جایگاه سوخت سی ان جی در قصرشیرین و مراجعه به جایگاهای شهرستان های همجوار و استفاده از گاز پرخطر ال پی جی سالهاست که باعث نارضایتی رانندگان و شهروندان شده است.

 

متاسفانه در پی شروع گاز کشی شهرستان قصرشیرین از دو سال گذشته تاکنون، سهمیه یارانه ای بنزین رانندگان تاکسی نیز قطع شده و سال‌هاست که این رانندگان از مشکلات اقتصادی خود می‌نالند و شکایت از بی‌توجهی مسئولین به حوزه خود را دارند.

 

رانندگان برای استفاده از سوخت سی ان جی باید به شهرستان های همجوار مراجعه کنند که این خود موجب تلف شدن وقت، تردد های اضافی و هدر رفتن سوخت آنها در مسیر قصرشیرین به شهرستان های همجوار می شود و حتی این در حالی است که رانندگان تاکسی اجازه خروج از محدوده شهر را نیز ندارند.

 

موضوع احداث جایگاه سی ان جی شهرستان قصرشیرین اکنون خود به قصه ای قدیمی و کاملا مبهم برای مردم تبدیل شده است. از اظهار نظرها و ایرادات پوچ و بی اساس مسئولین تا شکایت رانندگان و شهروندان قصرشیرین.
  

 

حسین پروین فرماندار پیشین قصرشیرین در بهمن ماه سال 91 از تخصیص پنج هزار متر مربع زمین و اعتبار 10 میلیارد ریال برای احداث جایگاه سوخت CNG در این شهرستان خبر داد. 

 

 و باز همین شخص در اردیبهشت ماه سال 92 مجددا خبر احداث جایگاه را در آینده بسیار نزدیک خبر داد که تجهیزات آن خریداری و آماده نصب است. 

 

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان کرمانشاه نیز در آذر ماه سال 92 از قرار گرفتن این اجایگاه در مرحله استعلام خبر داد و افزود: احداث و ایجاد جایگاه سی ان جی قصرشیرین هم اکنون در مرحله اخذ استعلام است و از شهرداری بعنوان متولی این جایگاه خواسته ایم نماینده خود را برای اخذ مجوز معرفی کند.

 

وی تصریح کرد: زمین این جایگاه مشخص شده و از نظر ابعاد مشکلی ندارد، جانمایی و مکان آن توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی تایید شده است ولی باید مجوز لازم را از اداره برق، شرکت گاز، محیط زیست و شهرداری اخذ کند تا نقشه فاز اول تایید شود و بعد وارد فاز دوم شده و پس از تاییدیه این فاز، عملیات اجرایی پروژه آغاز شود.

 

و باز در دی ماه سال 93 افشین رضایی فرماندار کنونی قصرشیرین علت توقف عملیات احداث جایگاه سی ان جی قصرشیرین را کمکاری شورای شهر عنوان کرد و افزود: کم کاری شورای شهر قصرشیرین برای تصویب مصوبه پرداخت هزینه مسیر انحرافی زمین جدید احداث جایگاه سوخت سی ان جی علت اصلی توقف عملیات اجرایی این طرح است.
 

 

در پی این انتقاد فرماندار، رئیس شورای شهر قصرشیرین از تصویب مصوبه جدید خبر داد و افزود: شورای اسلامی طی مصوبه ای مورخ 23 دی ماه سال جاری موضوع احداث جایگاه سی ان جی را تصویت و مبلغ 715 میلیون ریال نیز جهت خرید و نصب ایستگاه اندازه گیری و تقلیل فشار در اختیار شهرداری قرار داده است.

 

روز گذشته جایگاه تک منظوره عرضه سوخت سی ان جی در شهرستان سرپل ذهاب با وجود فعالیت دو جایگاه دومنظوره دیگر در این شهرستان به بهره برداری رسید اما متاسفانه و متاسفانه مسئولین قصرشیرین همچنان در خواب غفلت و اندر خم یک کوچه به انتظار نشسته اند.

دیدگاه‌ها

باسلام قصرشیرین اگر دلسوز داشت زیر مجموعه سرپل نمی شود کدام شورا ،کدام مدیر ، تا ژست مدیریتی هست ، هیچ کاری انجام نمی شود،در قصرشیرین اگر مدیری انتخاب می شود باید جواب گوی افراد خاصی باشد نه مردم ،قصرشیرین فقط میدان تاخت وتاز برخی مدیران است، برای بهتر نشان دادن خود .ولی خدا وکیل نمونش شهردار بود چه کرد هر روز می دیدیم چه عمران شهری انجام می شود ،این شهردار جدید گویی وجودی ندارد،ای کاش ما انسانها کمی وجدان کاری داشتیم و کاری برای رفاه مردم انجام می دادیم با تشکر ،

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده