آخرین اخبار

25. ارديبهشت 1394 - 7:52   |   کد مطلب: 292897
چند ماهی می شود که مجلسی ها نامه استیضاح وزیر راه و شهر سازی را دست به دست می چرخانند تا تعداد امضاها هر روز بیشتر شود ، در همین مورد برخی نماینده‌های مجلس از عباس آخوندی تشکر کردند.....

به گزارش الوند خبر، چند ماهی می شود که مجلسی ها نامه استیضاح وزیر راه و شهر سازی را دست به دست می چرخانند تا تعداد امضاها هر روز بیشتر شود ، در همین مورد برخی نماینده‌های مجلس از عباس آخوندی تشکر کردند و روز گذشته در صحن علنی مجلس ، نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب با تشکر از اقدام وزارت راه و شهرسازی برای خرید هواپیماهای جدید، آخوندی را وزیری باتدبیر و خوشنام دانست که تسلط خوبی به حوزه فعالیت خود دارد.  

 

حالا برخی می گویند انگار باید آخوندی هر چه زودتر این هماهنگی ها را انجام می داد بلکه موضوع استیضاح مطرح نمیشد . برخی دیگر می گویند آخوندی در این مدت دغدغه زیادی برای حمل‌ونقل کشور داشته، گرچه چند حادثه در بخش حمل‌ونقل رخ داد اما اقدامات مثبتی نیز انجام شده است 

 

روز گذشته فتح‌الله حسینی نیز در مجلس شورای اسلامی پس از پاسخگویی آخوندی به حادثه واژگونی اتوبوس در محور تهران ـ ساری اعلام کرد: در جلسه مربوطه وزیر راه و شهرسازی به ارائه توضیحاتی پرداخت که من و اغلب نمایندگان از پاسخ‌های وی قانع شدیم .

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین عملکرد وزارت راه و شهرسازی را راضی کننده دانست و گفت که از آقای آخوندی و زیرمجموعه وی رضایت دارم و از زحمات آنها تشکر می‌کنم. دغدغه‌های وی در استان کرمانشاه به ویژه دغدغه وی برای شهرستان‌های مرزی قابل تقدیر است. وی در چارچوب قانون و با رعایت اولویت‌بندی‌ها حرکت می‌کند و فعالیتی غیرقانونی انجام نداده است .وی وجود تحریم‌ها را یکی از مهمترین دلایل بروز مشکلات دانست و گفت که این تحریم ها منجر به بروز مشکلات در کشور شده و همان‌طور که آخوندی طرح موضوع کرد بسیاری از مشکلاتی که گلایه‌هایی از آنها وجود دارد به دلیل وجود تحریم‌هاست و توضیحات وی قابل قبول بود .حسینی با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی همت خوبی برای همکاری با وزارت راه و شهرسازی دارد گفت: در شرایط فعلی ما خوش‌بین هستیم که آقای آخوندی به عنوان یکی از وزرای خوشنام کشور بتواند با کمک هیئت دولت، معاونت راهبردی و مجلس مشکلات را برطرف کند .آن طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی، آخوندی را وزیری باتدبیر خواند و بیان کرد که آخوندی با این تدبیر می‌تواند کارها را به درستی مدیریت کند. اکثر نمایندگان هم در جلسه امروز قانع شدند، زیرا وزیر راه و شهرسازی تسلط خوبی به حوزه فعالیت خود دارد و وزیری جنجالی نیست .


 

حسینی اقدام وزارت راه و شهرسازی برای خرید هواپیماهای جدید را اقدامی انقلابی دانست و گفت که اضافه شدن این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور میانگین سن هواپیماهای ما را کم کرد که این اقدام یکی از فداکاری‌های وزارت راه و شهرسازی بود .

 

اما نماینده‌های مجلس نه‌تنها بخش راه مورد توجه قرار داده‌اند بلکه گفته‌اند در مسکن مهر هم مشکلی از سوی وزراتخانه مربوطه وجود ندارد 

 

حسینی در مجلس گفته است: مسکن مهر پدیده‌ای ناکارآمد بود که برای مردم دغدغه و مشكلات فراواني ایجاد کرد. البته این پروژه در اصل پروژه‌ خوبی بود اما از آن‌جا که آغاز آن و شروع به کار پیمانکاران پروژه‌ها با جهش قیمت‌ها در کشور همزمان شد اکثر پیمانکاران با مشکلات عدیده مواجه و برخی نیز ورشکست شدند .

 

وی تصریح کرد: در وقوع چنین مشکلاتی نمی‌توان وزارت راه و شهرسازی را مقصر دانست، زیرا نقشی در ایجاد این شرایط نداشته است. با این حال تکمیل مسکن مهر کمکی است به خانواده‌های بی‌بضاعت و افرادی که مشکلات معیشتی دارند .

 

او یادآور شد: مجلس شورای اسلامی به دنبال مچ‌گیری از سایر دستگاه‌ها نیست هدف مجلس کمک به دولت است و امیدواریم دولت با همراهی مجلس بتواند این پروژه را عملیاتی و تکمیل کند .

دیدگاه‌ها

برای متقاضیان مسکن مهر چه کردید یکی گذاشتی تو بنیاد مسکن از خودت بزرگتر__اصلا جواب کسی در خصوص مسکن مهر را نمیده دست از باند بازی بردارید. چرا کسی جوابگوی متقاضیان مسکن مهر نیست لطفا گزارشی تهیه کنید

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده