آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1394 - 9:14   |   کد مطلب: 292999
رئیس اداره محیط زیست قصرشیرین گفت: عاملین کشتار بیرحمانه 200 قطعه پرنده زنبورخوار بوسیله طعمه آغشته به سم بازداشت شدند.

مهرداد گل‌محمدیان رئیس اداره محیط زیست شهرستان قصرشیرین در الوند خبر از کشف لاشه 200 قطعه پرنده زنبورخوار در حاشیه رودخانه الوند وباغات ومزارع اطراف آن خبر داد.

 

وی افزود: درپی گزارش دوستداران محیط زیست مبنی بررؤیت لاشه تعداد زیادی پرنده زنبورخوار در حومه این شهرستان مامورین یگان حفاظت این اداره به محل اعزام شدند وپس از ساعت‌ها جستجو موفق شدند لاشه 200 پرنده زنبور خوار را از حاشیه رود خانه الوند و باغات و مزارع اطراف آن  و همچنین در نزدیکی کندوهای زنبورعسل جمع‌آوری کنند.

 

به گفته رئیس اداره محیط زیست قصرشیرین تحقیقات در مورد علت حادثه آغاز شد و بررسی‌ها نشان داد متاسفانه سه نفر از پرورش‌دهندگان زنبور عسل، برای مبارزه با پرندگان زنبورخوار، زنبورانی که کارایی زیادی ندارند را به وسیله سم آلوده کرده و به هوا پرواز داده اند و پرندگان زنبورخوار با خوردن آنها مسموم و تلف شده‌اند.

 

وی اظهار کرد: با روشن شدن موضوع، سه متخلف دستگیر و پرونده آنها جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

 

گل‌محمدیان زنبورخوار را پرنده‌ای خوش رنگ از خانواده زنبورخوارها با بدنی باریک و رنگارنگ دانست که بال‌های دراز و نوک تیزی دارد و عنوان کرد:  زنبورخواران غذای خود را از حشرات درحال پرواز مانند زنبور، ملخ، سنجاقک، پروانه، سوسک و مگس تأمین می‌کنند.

دیدگاه‌ها

با سلام ایا این پرورش دهندگان زنبور مگر رحم ندارند چرا این پرندگان زیبا رو بخاطر یک مشت شکر نه عسل این طور از بین برده اند ،به خدا قسم باید اشد مجازات رو برای این پرورش دهندگان شکر در نظر بگیرند مگر این پرنده روزی چند زنبور مصرف میکند واقعا باید تاسف خورد ،اون برخورد اروپایی ها با حیوانات وپرندگان اینم برخورد ما ،با تشکر

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده