آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1394 - 10:07   |   کد مطلب: 293059
با وجود اجرایی شدن عملیات روکش جاده قصرشیرین به گیلانغرب تنها ابتدا و انتهای این مسیر آسفالت شده است.

به گزارش الوند خبر؛ با گذشت چندماهی از افتتاح روکش آسفالت جاده قصرشیرین- گیلانغرب که با تبليغات گسترده صدا و سيما و رسانه های محلی نيز همراه بود، اکنون مردم  از خود می پرسند که آسفالت این طرح در کجا ریخته شده است که همچنان می‌توان زخم خط زنجیر تانک های هشت سال دفاع مقدس را بر روی آن مشاهده کرد.
 
 
عملیات روکش آسفالت این جاده اواخر مهر ماه سال گذشته با دعوت و حضور مسئولین ادارات سه شهرستان قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و جمعی از بزرگان این شهرستان به صورت نمادین افتتاح شد.

 

 

نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی در تیرماه سال 92 از تامین و اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار جهت روکش آسفالت و بهسازی این جاده خبر داد.  اما وی یک سال و چندماه بعد و در حاشیه افتتاح این طرح، اعتبار تخصیص یافته را 45 میلیارد ریال عنوان کرد. 
 
 
وی همچنین در حاشیه این افتتاحیه در میان مردم و مسئولان به صراحت اعلام کرد که مردم خود ناظر بر اجرای این پروژه ها باشند اما این پروژه تنها سر و ته آن آسفالت شد و بیش از 40 کیلومتر آن همچنان کار نشده باقی مانده است.
 
 
البته این نوع افتتاح برای شهرستان قصرشیرین تازگی نداشت چرا که در جاده کمربندی قصرشیرین به سمت سرپل ذهاب نیز که از تخصیص کامل اعتبار روکش آسفالت آن خبر داده شده بود وضعیت دقیقا به همین منوال پیش رفت و تنها 5 کیلومتر از سر و ته آن آسفالت و مابقی نیز به حال خود رها شد.

 

 

این نوع افتتاحیه دهن کجی به مردم است
 
یکی از رانندگان قصرشیرینی در گفتگو با الوند خبر این نوع افتتاحیه و اجرای پروژه های عمرانی را نوعی دهن کجی به مردم عنوان کرد و اظهار داشت: درست است که حل برخی از مشکلات از جمله وضعیت نامناسب جاده های شهرستان و آسفالت نشدن آن ها دارای محدودیت های اقتصادی است  اما اینکه برخی مسئولین با چنین وعده هایی مردم را مشغول کنند به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.    
 
 
وی افزود: آسفالت نامناسب و چاله های موجود در جاده های قصرشیرین، استهلاک وسایل نقلیه را در این مسیرها به بالاترین حد رسانده است.

 

 

وی تصریح کرد: کارشناسان معمولا در هنگام اعلام علت حادثه انحراف به چپ یا راست، سرعت غیر مجاز، نقص فنی و غیره را عنوان می کنند اما کمتر به سایر شرایط مانند غیر استاندارد بودن جاده ها، خیابان ها، چاله ها و دست اندازها و غیره اشاره می شود.
 
 
این شهروند قصرشیرینی تاکید کرد: جدای از وضعیت نامطلوب آسفالت و خسارات مالی که به وسایل نقلیه تحمیل می‌شود در برخی اوقات رانندگان برای فرار از دست انداز های موجود در جاده دچار انحراف از مسیر می شوند که منجر به تصادفات و بروز خسارات جانی جبران ناپذیری می شود.
 
 
نبود اعتبار کافی دلیل راکت ماندن پروژه است
 
 
رئیس اداره راه و شهرسازی گیلانغرب در گفتگو با الوند خبر علت راکد ماندن عملیات این جاده را نبود اعتبارات کافی عنوان کرد و افزود: ادامه تکمیل جاده منوط به تأمین اعتبار لازم است.
 
 
عبدالستار فتاحی تداوم و توسعه آسفالت را از سیاست های مهم این اداره دانست و گفت: در صورتی که در بودجه سال 94 اعتباری به این پروژه داده شود در تیر ماه سال جاری آسفالت و تکمیل خواهد شد.
 
 
معاون امور عمرانی فرمانداری قصرشیرین نیز در گفتگو با الوند خبر اظهار داشت: این پروژه جزء مصوبات استان است و قطعا در روزهای آینده عملیات تکمیل  آن پیگیری می شود.
 
 
مراد علی تاتار همچنین از تخصیص اعتبار و لکه گیری جاده قصرشیرین به سرپل ذهاب خبر داد و افزود: جاده تخریب شده خسروی را نیز برای ترمیم و روکش آسفالت به مسئولین ارشد  معرفی کرده ایم و در صورت موافقت و تخصیص اعتبار لازم عملیات روکش آسفالت آن را شروع خواهیم کرد.  
 
 
رئیس اداره راه و شهرسازی قصرشیرین نیز متاسفانه حاضر به پاسخگویی به سوال خبرنگار ما نشد.

 

دیدگاه‌ها

با سلام ،این نوع رفتارهای نمایندگان در زمان پایان کارشان یک رفتار طبیعی است ،شما یک روز در هفته رو به سرپل ذهاب برویم از اول سرپل ذهاب خوب تا اخر ان که به کرمانشاه می رود بنگر و با قصر شیرین و گیلانغرب مقایسه کن خدا وکیل چقدر تفاوت می بینید ،این چند ساله هر چه نماینده به مجلس رفته همه انها سرپلی بوده اند و نفع ان برای سرپل و ضرر و حسرت برای قصر شیرین و گیلانغرب، جاده قصرشیرین به گیلانغرب و جاده گیلانغرب به سرپل واقعا افتضاح میباشد و کدام دلسوزی هست وکاری کند. تا اقای نماینده می اید ،هجومی از مردم حسرت به دل دور وبر او جمع شده و به حرفهای اقای نماینده گوش می دهند ان هم از نوع همان حرفها ، امروز به خسروی داشتم می رفتم از طرف اداره راه مقداری اسفالت سرد اورده بودند و داشتن چال وچوله های عمیق جاده ابریشم وجاده مرز بین المللی خسروی رو ترمیم می کردند دوستان عزیز چه باید گفت به نظر شما،با تشکر
افتتاحیه پروژه فوق: جمع کردن یک دفعه مسئولین معطلی بیش از حد انهادور میدان برای اتفاقی وافتتاحیه مجهولی یک دفعه روبانی بسته شد ومابقی جمع شدند گازوییل پاشیدند جای قیر وبا کمرشکن غلطکی آوردند که نتوانستند حتی پیاده اش کنند ونیم ساعت بعد بردنش .در صورتی که غلطک بعد از اسفالت باید بیاید خبر نگار الوند خبر جلو نماینده را گرفت وتوضیح خواست پاسخ قانع کننده ای نگرفت افتتاح انجام شد و . . . پروژه باقیماند...................

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده