پربیننده ها

آخرین اخبار

29. بهمن 1394 - 12:21   |   کد مطلب: 297571
کارشکنی های امارات در صدور رویداد برای تیم های ورزشی ایرانی به تکواندو رسید و تیم های دانشگاه آزاد و کوروش از حضور در مسابقات جام باشگاه های آسیا بازماندند.

به گزارش الوند خبر، درحالی که مراسم وزن کشی و جلسه فنی ششمین دوره رقابت های تکواندوی جام باشگاه های آسیا، امشب (چهارشنبه) در شهر شارجه امارات برگزار می شود دو باشگاه ایرانی با کارشکنی میزبان از سفر به این کشور بازماندند.
تیم های مردان شهرداری ورامین و دانشگاه آزاد و تیم های زنان کوروش و لوازم خانگی کن نمایندگان تکواندوی ایران در جام باشگاه های آسیا بودند که با وجود تلاش فدراسیون تکواندوی ایران، تنها دو تیم دانشگاه آزاد و لوازم خانگی موفق به سفر شدند.
اماراتی ها که کارشکنی خود در عرصه ورزش را از فوتبال آغاز کرده و در کنار عربستان برای باشگاه های ایران مشکل ساز شده بودند، اینبار در تکواندو رفتار غیر حرفه ای خود را تداوم بخشیدند.
این درحالی است که پنج دوره گذشته تکواندو جام باشگاه های آسیا به میزبانی ایران برگزار شد و تیم ها بدون مشکل در کشورمان حضور یافتند.
سید نعمت اله خلیفه سرمربی تیم تکواندوی دانشگاه آزاد در گفت وگو با ایرنا این اقدام اماراتی ها را ناپسند توصیف کرد و ادامه داد: متاسفم که امارات با کارشکنی و انجام اقدامات غیر حرفه ای، خواسته های سیاسی خود را به ورزش منتقل کرده است.
وی با اشاره به اینکه فدراسیون تکواندوی ایران برای هر چهار نماینده کشورمان به طور همزمان برای اخذ رویداد اقدام کرد، گفت: خیلی جالب است که فدراسیون امارات بدون مجوز کنفدراسیون تکواندوی آسیا، به عربستان که جایگاهی در تکواندوی قاره کهن ندارد سه سهمیه داده است تا آنان با سه تیم در جام باشگاه ها شرکت کنند و ایران به عنوان قهرمان جهان، تنها 2 نماینده دارد!
خلیفه تصریح کرد: دانشگاه آزاد در پنج دوره گذشته جام باشگاه های آسیا فینالیست بوده است و حضور نداشتن ما در این دوره، اعتبار مسابقات را زیر سوال می برد.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا تیم شهرداری ورامین که موفق به اخذ رویداد شده و هم اکنون در امارات حضور دارد با کسب عنوان قهرمانی، توان تکواندوی ایران را بار دیگر ثابت کرده و جواب قاطعی به کارشکنی میزبان بدهد.
سرمربی تیم تکواندوی دانشگاه افزود: فدراسیون ایران این کارشکنی را با جدیت دنبال می کند تا در رویدادهای بعدی که کشورهای حوزه خلیج فارس میزبان هستند، شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم.
وی در پایان گفت: برخی از کشورها باید بدانند که سیاست از ورزش جدا است و روح ورزش چنین رفتار ناپسندی را پس می زند.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا