پربیننده ها

آخرین اخبار

5. اسفند 1394 - 12:11   |   کد مطلب: 297685
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: پزشکان و متخصصان به بازگشت قدرتمندانه بهداد سلیمی قهرمان المپیک لندن به میادین بسیار خوشبین هستند.

«علی مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سلیمی اکنون در حال انجام مراحل بازتوانی پس از عمل جراحی است و به نظر می رسد به زودی بتواند تمرینات خودش را با وزنه آغاز کند.
بهداد سلیمی دارنده دو مدال طلای پیکارهای وزنه برداری قهرمانی جهان در سال های 2010 ترکیه و 2011 فرانسه و همچنین طلای المپیک لندن، اوایل آبان ماه امسال در حالی که با آمادگی بالایی تمرینات خود را دنبال می کرد، در حرکت دو ضرب و پس از درخواست مجوز قرار گرفتن پشت وزنه 262 کیلوگرمی از سوی سرمربی تیم ملی، دچار آسیب دیدگی در ناحیه زانو پای چپ شد و رقابت های قهرمانی وزنه برداری سال 2015 جهان ( 29 آبان تا هفتم آذرماه ) را از دست داد.
به دنبال عمل جراحی 27 آبان روی زانوی چپ بهداد سلیمی، تیم ویژه ای متشکل از مسئولان فدراسیون های پزشکی ورزشی و وزنه برداری و متخصصان حوزه های مختلف تشکیل شد تا روند درمان این قهرمان با دقت و در عین حال سرعت لازم پیگیری شود.
رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه این گفت و گو در خصوص مشکلات مالی فدراسیون گفت: بودجه ای که قرار بود کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به ما پرداخت کنند، هنوز پرداخت نشده است، اما امیدوارم در سریعترین زمان ممکن بودجه تخصیص یافته پرداخت شود.
مرادی افزود: با وجود همه مشکلات مالی که فدراسیون با آن روبرو است، اردوی تیم های ملی طبق روال در حال برگزاری است.
وی با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران در کیش گفت: اردوی تیم های نوجوانان و جوانان نیز علاوه بر برگزاری اردوی تیم ملی وزنه برداری در کیش، به ترتیب در تهران و خوزستان در حال برگزاری است و شرایط نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است.
رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص اقدامات سختگیرانه فدراسیون وزنه برداری برای مبارزه با دوپینگ گفت: مسئولیت این بخش قرار است از فدراسیون های بین المللی گرفته شود و به طور کامل تحت نظر ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ موسوم به وادا درآید و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران موسوم به نادو نیز به همین دلیل خیلی جدی تر از گذشته این کار را انجام می دهد.
مرادی افزود: کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری نیز با جدیت این موضوع را دنبال می کند و وزنه برداران رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و کسانی که در تیم های ملی هستند و قصد حضور در رویدادهای بین المللی و داخلی را دارند، باید طبق برنامه کمیته پزشکی عمل کنند.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده