پربیننده ها

آخرین اخبار

11. اسفند 1394 - 13:29   |   کد مطلب: 297830
«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر غیرقابل تردید بودن حسن نیت ایران در باره سوریه گفت: هیچ دلیلی برای تردید داشتن در مورد حسن نیت تهران و قاطعیت جمهوری اسلامی در اجرای خواست های مصرحه در قطعنامه (سازمان ملل) در باره سوریه وجود ندارد.

به گزارش الوند خبر، ریابکوف در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو اظهار کرد که هیچ دلیلی برای متهم کردن تهران و تردید داشتن در مورد حسن نیت جمهوری اسلامی نسبت به سوریه وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، وی نقش ایران در حل بحران سوریه را مثبت خواند و افزود: می بینیم که ایران دارای موضعی بسیار مسئولیت پذیرانه نسبت به سوریه است و هیچ دلیلی برای تردید داشتن در مورد حسن نیت این کشور وجود ندارد.
ایران و سوریه تاکنون بارها بر لزوم برخورد قاطع با تمامی گروه های تروریستی و تکفیری در سوریه و لزوم اجرای راهکار مذاکرات سوری سوری بدون مداخله خارجی برای حل سیاسی مشکلات این کشور تاکید کرده اند.
پنج سال پیش گروه کشورهای عربی غربی ضد سوری به پیشگامی آمریکا و عربستان جذب و تسلیح تروریست های تندرو از کشورهای مختلف و سازماندهی در گروه های تروریستی به ویژه داعش، جبهه النصره و احرار الشام و گسیل آنان به سوریه را برای براندازی حکومت این کشور آغاز کردند.
به گزارش رسانه های مختلف، تروریست های تندرو با استفاده از مسیر ترانزیتی ترکیه و حمایت های پنهان و آشکارا کشورهای گروه ضد سوری و گسترش درگیری ها به تمامی این کشور تاکنون سبب کشته شدن بیش از 260 هزار نفر به ویژه زنان و کودکان و آوارگی میلیون ها نفر شده اند که دامنه اقدام های این گروه های تروریستی به عراق نیز کشده شده است.
ریابکوف همچنین دیروز (دوشنبه) دوشنبه به خبرنگاران گفت: روسیه حتی امکان مطرح کردن طرح جایگزین حل و فصل صلح آمیز اوضاع سوریه را رد می کند.
برخی رسانه ها، در یک هفته اخیر ادعا کردند که روسیه و آمریکا طرحی را آماده کرده اند که در صورت شکست آتش بس در سوریه به اجرا می گذارند.
معاون وزیر امور خارجه روسیه یادآورشد: تبادل اطلاعات میان روسیه و آمریکا درباره سوریه بدون وقفه جریان دارد و دو طرف در مورد مسائل مختلف نظامی و اوضاع این کشور با یکدیگر رایزنی می کنند.
وی با بیان اینکه در همکاری با آمریکا برای سوریه در آغاز کار قرار داریم، افزود: کانال هایی برای تبادل اطلاعات در سوریه میان روسیه و آمریکا ایجاد شده است و از ابتدای آغاز بکار آن دو طرف بطور فشرده به مبادله اطلاعات می پردازند.
ریابکوف همچنین تحرکات نظامی در برخی کشورهای همسایه سوریه را نگران کننده خواند.
آتش بس در سوریه با توافق روسیه و آمریکا از نخستین دقایق روز شنبه به وقت دمشق به اجرا در آمده است و گروه های مخالف مسلح و دولت سوریه متعهد به پایبندی به آتش بس و ترک مخاصمه شده اند.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده