آخرین اخبار

31. مرداد 1396 - 13:23   |   کد مطلب: 299720
امسال 500 هزار نفر از طریق مرز خسروی شهرستان قصرشیرین قرار است عازم کربلای معلی برای مراسم اربعین حسینی (ع) شوند که تمهیداتی برای تسهیل در تردد این تعداد زائر به ویژه در حوزه راه ها در قالب رفع نواقص مسیرهای تردد اندیشیده شده است.

به گزارش الوند خبر، مرز خسروی در 20 کیلومتری شهر قصرشیرین و در 176 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است و نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا نیز 326 کیلومتر فاصله دارد.

 

به دلیل وجود 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان، جاده های این استان از جمله پرترافیک ترین محورهای کشور محسوب می شود.

 

هم اکنون به طور میانگین روزانه 100 مسافر و زائر عراقی از طریق مرز خسروی به ایران و عراق تردد می کنند.

در همین خصوص رئیس پلیس راه کرمانشاه با اشاره به لزوم رفع نواقص جاده های استان برای زائران اربعین حسینی (ع) از اجرای طرح شناسایی و رفع این نواقص در مسیرهای تردد زوار اربعین حسینی در استان خبر داد و گفت: با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، محورهای مواصلاتی تردد زائران اربعین حسینی به سمت مرزهای خسروی و مهران، مورد بازدید فنی کارشناسان پلیس راه استان قرار گرفت.

 

سرهنگ محمد حیدری افزود: در این بازدیدها تمام نواقص موثر در وقوع و شدت وقوع حوادث احتمالی، شناسایی و مکان یابی شد و هم زمان عملیات اصلاح و رفع این نواقص توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در حال انجام است.

 

او هدف از اجرای این طرح را ارتقای ایمنی و سهولت در تردد زائران اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: مجموعه پلیس راه کرمانشاه با همکاری و هم افزایی مناسب با تمام ادارات و ارگان های دخیل در امور ایمنی و امنیت حمل و نقل و ترافیک از ماه ها قبل در حال تدارک و آماده سازی طرح های مورد نیاز ماموریت بسیار مهم اربعین است.

 

وی اظهار کرد: راه های استان امسال هم به عنوان مقصد و هم به عنوان محل گذر زائران به سایر استان ها زیر بار ترافیک اربعین خواهند رفت که می توان گفت پرحجم ترین راه های کشور در این زمینه خواهند بود و این افتخاری بزرگ برای مردم و مسئولان استان کرمانشاه است و امیدواریم بخوبی از عهده میزبانی آن برآییم.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2