آخرین اخبار

6. شهريور 1396 - 13:45   |   کد مطلب: 299730
فرماندار قصرشیرین گفت: در حوزه شهرستان سه سد و شبکه زیر دست شامل تنگ حمام، زاگرس و شرفشاه وجود دارد که با بهره برداری از این سدها حدود 11 هزار هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی تبدیل میشود.

به گزارش الوند خبر، فرامرز اکبری در مراسم گراميداشت هفته دولت در مسجد مهديه قصرشيرين اظهار داشت: در حوزه شهرستان سه سد و شبکه زیر دست شامل تنگ حمام، زاگرس و شرفشاه وجود دارد که با بهره برداری از این سدها حدود 11 هزار هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی تبدیل میشود.

 

وی با بیان اینکه برای این سه سد و شبکه حدود 450 میلیارد تومان هزینه گردیده است؛ یادآور شد: تا کنون سد تنگ حمام و زاگرس به بهره برداری رسیده و مردم از آنها استفاده می کنند.

 

فرماندار قصرشیریرن گفت: در بخش كشاورزي در اراضی زیر دست سدها اقدام به لوله گذاری و اجرای سیستم نموده که اراضی تحت پوشش سد تنگ حمام سه هزار و 200 هکتار و  سد زاگرس ناحیه عمرانی بخش چهار آن که 2 هزار و 800 هکتار به اتمام رسیده و  ناحیه عمرانی بخش پنجم آن حدود یک هزار و 200هکتار پیمانکار تجهیز کارگاه کرده است.

 

اكبري در ادامه تصریح کرد: در حوزه احداث بزگراه کربلا  قطعه هشتم با 8 کیلومتر و اعتبار 16 میلیارد تومان ، قطعه 9 با طول 16 کیلومتر 32 میلیارد تومان در مسیر جاده ریخک در حال اجراست و قطعه 10 آن بطول 9 کیلومتر با اعتبار 23 میلیارد تومان در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

 

وی افزود: در مجموع برای احداث بزرگراه کربلا در حوزه قصرشیرین 71 میلیارد تومان هزینه میشود برای روکش بلوار خسروی نیز حدود 4 میلیارد تومان هزینه میشود که اکنون جهاد نصر بعنوان پیمانکار در حال روکش مسیر رفت می باشد.

 

فرماندار قصرشیرین همچنین یادآور شد: علاوه بر موارد فوق در طول دولت یازدهم در بخشهای مختلف دیگر شامل  ورزش و جوانان، فرهنگی هنری،اثار تاریخی ،بهداشت ودرمان ، آموزش و پرورش ، گاز رسانی ،بنیاد مسکن و سایر بخشها بیش از 90 میلیارد تومان هزینه گردیده است.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده