آخرین اخبار

6. شهريور 1396 - 13:59   |   کد مطلب: 299731
نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی:
سهم کرمانشاه از سامانه گرمسیری عادلانه نیست
نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی از ناعادلانه بودن سهم کرمانشاه از سامانه گرمسیری انتقاد کرد.

به گزارش الوند خبر، به نقل از ایسنا؛ در جلسه هم‌اندیشی مدیران و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، سامانه گرمسیری را منشا تحولات عظیمی برای استان در بخش کشاورزی دانست و گفت: متاسفانه در اجرای این طرح بسیاری از زمین‌های خوب و حاصلخیز قصرشیرین و سرپل ذهاب حذف شده است.

 

نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود حدود 900 هکتار اراضی زراعی خوب و با کیفیت در کرمانشاه، عنوان کرد: سهمی که برای کرمانشاه از این سامانه در نظر گرفته شده 55 درصد و سهم ایلام 45 درصد است، در حالیکه وسعت اراضی زراعی ایلام حدود 200 هکتار و استان کرمانشاه 900 هزار هکتار است.

 

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: البته ما مخالف سهم استان ایلام از این پروژه نیستیم، اما این نگرانی وجود دارد که کرمانشاه و ایلام به بازی گرفته شده باشند و هدف سمت خوزستان باشد.

 

تجری با بیان اینکه بحران و معضل اساسی کشور در آینده نزدیک آب است، افزود: باید از هم اکنون زیرساخت‌های مورد نیاز برای نگهداری آب سامانه گرمسیری را فراهم کنیم.

 

وی همچنین بر لزوم پیگیری  احداث راه آهن کرمانشاه به خسروی هم تاکید کرد و ادامه داد: موضوع دیگر عبور زوار اربعین از مرز خسروی است که به نظر می‌رسد کارها با سرعت مناسبی پیش نمی‌رود.

 

این نماینده مجلس در ادامه بر لزوم تعام مدیران دولتی و مجمع نمایندگان برای جبران عقب ماندگی‌های کرمانشاه تاکید کرد و افزود: اگر نماینده و مدیر هر کدام راه خود را بروند، به جایی نخواهیم رسید.

 

تجری معتقد است، نمایندگان مجلس در برخی از بخش‌ها توانایی و قدرت نفوذی دارند که می‌توانند بسیاری از امور را پیش ببرند.

 

 وی در پایان به مشکلات حوزه انتخابیه خود هم اشاره و اظهار کرد: پوسیدگی خطوط آب و فاضلاب روستایی، عقب بودن گازرسانی به برخی از مناطق و ... از مهمترین مشکلات است.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده