آخرین اخبار

7. شهريور 1396 - 22:05   |   کد مطلب: 299733
استاندار کرمانشاه گفت: هرگونه شک و تردید برای باز گشایی مرز رسمی خسروی به روی زائرین کربلای معلی برداشته شده است و لازم است تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مناسب در این مرز به کار گیریم.

به گزارش الوند خبر، استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد اربعین که عصر امروز در پایانه مرزی خسروی برگزار شد با اشاره به توافق ستاد کل اربعین با طرفین عراقی افزود: بر اساس بند ۴ این توافق نامه افراد دارای گذرنامه از مرزهای خسروی مهران شلمچه و چزابه و همچنین فرودگاه های مورد توافق تردد صورت گیرد.

 

رازانی همچنین افزود: در این توافق نامه بر فعال سازی دو طرف مرز رسمی خسروی و همکاری تمام نهاد ها در تسریع این موضوع تاکید شده است.

 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اتباع خارجی تنها از مرزهای خسروی و شلمچه عبور خواهند کرد یادآور شد: که براساس این توافق نامه از دو ماه پیش از آغاز اربعین لازم است تردد زائرین کربلای معلی از مرز خسروی صورت گیرد.

 

رازانی به مرز سومار اشاره کرد و افزود: این مرز را در وضعیت آماده قرار میگیرد و در صورت نیاز بر روی زائران اربعین بازگشایی خواهد شد.

 

وی سهم زائرین استان های عبوری از مرز خسروی را ۷ استان عنوان کرد و افزود: طی برنامه ریزی های ستاد کل اربعین برای هریک از ۴ مرز خروجی زائرین کربلای معلی سهمیه چند استان مربوطه اختصاص داده شده است.

 

وی پیش بینی زائرین عبوری از مرز خسروی را ۵۰۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: این حجم تردد را ۲۵ درصد از کل زائرین سال گذشته مرزهای ایران در کربلای معلای را شامل می شود.

 

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه هرگونه شک و تردید برای باز گشایی مرز رسمی خسروی به روی زائرین کربلای معلی برداشته شده است و لازم تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مناسب در این مرز به کار گیریم.

 

وی همچنین تقویت و افزایش گیت های پایانه مرزی خسروی، روکش جاده قصرشیرین به خسروی، تکمیل و احداث پارکینگ های اربعین و پروژه روشنایی پارکینگ ها و مسیر خسروی، ساماندهی موکب ها، اردوگاه های اسکان زائران، برپایی بیمارستان صحرایی، استقرار دستگاه های بانکی و خود پرداز در مرز و ساماندهی جادهای قصرشیرین و سرپل ذهاب را برخی اقدامات در دست اجرای ستاد اربعین در منطقه عنوان کرد.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده