آخرین اخبار

14. شهريور 1396 - 0:10   |   کد مطلب: 299756
مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین از پیش بینی برداشت بیش از 2 هزار و 600 تن خرما از نخلستان های شهرستان خبر داد.

مراد محمودیان فر در گفتگو با الوند خبر، سطح زیر کشت خرما در باغات قصرشیرین را 733هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان سطح زیر کشت خرما 347 هکتار آن بارور است.

 

وی سطح کل باغات قصرشیرین را 3 هزار و 400 هکتار عنوان کرد و افزود: محصولات این باغ ها شامل انواع باغات خرما؛ انگور؛مرکبات و...در سطح شهرستان قصرشیرین است.

 

وی با بیان اینکه عملکرد این باغات خرما 7/5 تن در هر هکتار است افزود: پیش بینی می شود 2هزار و 600تن خرما از نخیلات قصرشیرین برداشت شود.

 

محمودیان عملکرد سال گذشته را 6تن در هکتار عنوان کرد و افزود: علت این میزان افزایش محصول در سال جاری، شرایط آب وهوایی مطلوب ؛ استفاده از سیستم نوین آبیاری ، استفاده به موقع از کودهای حیوانی وتقویتی ، مبارزه با علفهای هرز و نظارت کافی در مرحله داشت و راهنمایی کارشناسان و برگزاری کلاسهای ترویجی موجب افزایش عملکرد این محصول شده است.

 

وی با اشاره به ارقام خرما در این شهرستان گفت: خرمای اشرسی ؛ زاهدی؛پیارم؛ ربی؛دیری انواع خرمای کاشته شده در باغات شهرستان قصرشیرین است.

 

محمودیان گفت: برداشت خرما 20 شهریور ماه آغاز می شود و با توجه به ارقام متنوع خرما برداشت محصول تا پایان مهرماه ادامه دارد.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده