آخرین اخبار

15. شهريور 1396 - 10:50   |   کد مطلب: 299762
امام جمعه قصرشیرین، گفت: اولویت امروز ما سوگواری برای ائمه معصومین (علیه السلام) و سیاه پوشی و عزاداری صرف نیست بلکه باید روش زندگی ایشان را بشناسیم و در جامعه ترویج دهیم.

حجت الاسلام علی ملکی در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: انسان هرقدر با ایمان‌تر و معتقدتر باشد برای پیشرفت و تعالی و کسب رزق و روزی بیشتر تلاش خواهد کرد، این طور نیست که زهد و تقوا دست از تلاش کشیدن باشد بلکه تلاش کردن و توکل داشتن به خداوند نشانه زهد و ایمان است.

 
وی در خصوص افرادی که نمی توانند عدالت را تحمل کنند، افزود: اگر شخص مؤمن و دیندار نباشد نمی‌تواند عدالت را تحمل کند، اگر انسان منافع مادی و دنیا طلبی را در نظر داشته باشد تحمل عدالت را نخواهد داشت، کسانی که منافع شخصی و دنیایی را بر منافع اسلام و مسلمین و آخرت ترجیح می‌دهند پس از ظهور امام زمان(عج) پشیمان خواهند شد.

 
حجت الاسلام ملکی، اظهار کرد: دقیقا در صدر اسلام این موضوع برای مردم زمان امیرالمومنین علی(علیه السلام) رخ داد و مردمی که ایشان را دعوت به حکومت و خلافت کردند همان‌ها نتوانستند عدالت ایشان را تحمل کنند و علیه ایشان دست به توطئه و دسیسه زدند.

 
به گفته امام جمعه قصرشیرین، جان ملکوتی و حقیقی ما از نور خداوند است و برای جاودانگی و ماندگاری باید وصل به خداوند شویم و انقطاع و غفلت از خداوند موجب نابودی و فنا ما خواهد شد.

 
وی با اشاره به اینکه مبنای فکری اهل بیت(علیه السلام) باید احیاء شده و در جامعه ترویج شود، مطرح کرد: اولویت امروز ما سوگواری برای ائمه معصومین (علیه السلام) و سیاه پوشی و عزاداری صرف نیست بلکه باید روش زندگی ایشان را بشناسیم و در جامعه ترویج دهیم.

 
حجت الاسلام ملکی، با اشاره به اینکه باید راه و روش زندگی ائمه اطهار (علیه السلام) را سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم، یادآور شد: همانگونه که رسول اکرم(ص) فرمودند: تا زمانی که از ائمه اطهار (علیه السلام) و قرآن کریم پیروی کنیم گمراه نخواهیم شد.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2