آخرین اخبار

3. آبان 1396 - 18:25   |   کد مطلب: 299947
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به جزئیات قرارداد ۱۷ ماده‌ و ۱۱ تبصره‌ای بیمه زائران حسینی(ع) گفت: بیمه شامل تمام زائرانی است که به‌صورت قانونی از کشور خارج می‌شوند.

به گزارش الوند خبر، به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ شهریار حیدری با تأکید بر ضرورت و اهمیت بیمه زائران اربعین، جزئیات قرارداد بیمه زائرین را تشریح و با بیان اینکه طرف اول بیمه، سازمان حج و زیارت به‌نمایندگی از زائران و طرف دوم، شرکت سهامی بیمه ایران است، اظهار کرد: سرانه هر یک از زائران بابت خدمات ارائه‌شده با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ 16 هزار و هشتصد تومان است.

 

وی ادامه داد: تمامی زائران اربعین که به‌صورت فردی یا گروهی برای آنها ویزا صادر شده است و به‌صورت قانونی از کشور خارج می‌شوند، مشمول این قرارداد می‌شوند.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) تصریح کرد: مدت پوشش بیمه زائران نیز 30 روز است که از فاصله 20کیلومتری مرزهای خروجی ایران به‌سمت عراق شروع می‌شود و پس از ورود به کشور، بعد از فاصله‌گیری 20کیلومتری از مرز عراق خاتمه می‌یابد مشروط بر اینکه مدت مذکور بیش از 30 روز نباشد.

حیدری توضیح داد: طبق این قرارداد حادثه عبارت است از هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی که بدون قصد زائران بیمه‌شده در مدت بیمه رخ می‌دهد و موجب جرح، نقص عضو، از کار افتادگی یا فوت بیمه‌شده می‌شود؛ حوادث ناشی از اقدامات تروریستی، جنگ و درگیریهای داخلی در خاک عراق مشمول پوششهای بیمه می‌شود.

وی اظهار کرد: در این قرارداد مبلغ غرامت فوت به هر علت 300 میلیون ریال، غرامت فوت ناشی از حوادث یک میلیارد و 800 میلیون ریال، غرامت در صورت فوت ناشی از حوادث مبلغ 210 میلیون تومان، غرامت ناشی از نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی یا جزئی بر اثر حوادث تا سقف 2 میلیارد ریال، هزینه‌های درمانی بستری و جراحی تا سقف 250 میلیون ریال و هزینه‌های درمانی سرپایی تا سقف 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است؛ مجموع تعهدات درمانی بستری و سرپایی جمعاً 270 میلیون ریال است.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده