آخرین اخبار

5. آبان 1396 - 22:58   |   کد مطلب: 299958
امام جمعه قصرشیرین گفت: پیاده روی بزرگ اربعین یک حرکت الهی و بین المللی است که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ولی امر مسلمانان بنیان گذاشته شد و نشان دهنده عظمت دین اسلام و تشییع به جهان است.

به گزارش الوند خبر، حجت الاسلام علی ملکی در خطبه های نماز جمعه این هفته قصرشیرین با قدردانی از مردم و مسئولان خدمتگزار که در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین و آماده سازی شهر مجاهدت می کنند، افزود: خدمت به زائران اربعین و اباعبدالله حسین بزرگترین عبادت است.

 

وی اظهار کرد: اربعین تقویت کننده اعتقادها به ویژه در بین نسل جوان جامعه است و حضور این قشر در موکب های پذیرایی از زائران بسیار خوشحال کننده است.

 

وی بیان کرد: باید طوری تلاش کنیم که فرهنگ بسیار بالای معنوی و اعتقادی شهرستان مرزی مردم قصرشیرین را به زائران اربعین نشان دهیم.

 

خطیب جمعه قصرشیرین اظهارداشت: باید فرزندانمان را بگونه ای تربیت کنیم که اعتقادهای مذهبی در بین جوانان افزایش یابد و حضور پرشور اقشار مختلف مردم و به خصوص جوانان در برپایی موکب های خدمت رسانی به زائران بسیار ارزشمند است.

 

حجت الاسلام ملکی گفت: حرکت جهادی مردم و مسئولان در ایجاد مراکز اسکان، توقفگاه ها و موکب های زائران همه از برکت های اربعین حسینی است.

 

وی ادامه داد: هر یک از مردم دیندار، باید مبلغی برای فرهنگ ریشه دار شهرستان باشند و با گفتار و رفتار خود این را در عمل نشان دهند.

 

وی از اربعین به عنوان فرصتی برای تقویت عظمت دین اسلام و تثبیت کننده نظام جمهوری اسلامی نام برد.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده