آخرین اخبار

6. آبان 1396 - 14:54   |   کد مطلب: 299960
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی توضیحاتی را درباره عدم باز شدن مرز خسروی اعلام کرد.

شهریار حیدری در گفتگو با الوند خبر، درخصوص تردد زائرین اربعین حسینی از مرز خسروی اظهار کرد: این مرز موقتا مسدود است و نهایتا تا یکی دو روز آینده بازگشایی می شود.

 

وی افزود: همه امکانات زیرساختی و خدمات برای اسکان و تغذیه زائران در مرز خسروی تاکنون فراهم شده است.

 

وی توضیح داد: تمامی زیر ساختها در انسوی مرز خسروی نیز آماده شده است و عراقی ها نیز هماهنگی لازم برای راه اندازی موکبها و زیرساختها را داشته اند.

 

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی یکی از دلایل باز نشدن مرز خسروی را کمبود نیروی عراقی در آن سوی مرز عنوان کرد و افزود: طرف عراقی در استقرار نیروهای خود در پایانه صفر مرزی کم کاری داشته است.

 

حیدری با بیان اینکه تمامی زیر ساخت ها و نیروهای ایران در مرز خسروی برای پذیرش زایران به صورت کامل اماده هستند اظهار داشت: رایزنی ها برای بازگشایی این مرز انجام شده است و با آمادگی طرف عراقی و استقرار نیروهای خود در پایانه مرزی ظرف یکی دو روز آینده شاهد بازگشایی و تردد زوار خواهیم بود.

 

وی همچنین از صدور بیش از یک میلیون و 200 هزار روادید خبر داد و تاکید کرد: صدور ویزا برای زایران با سرعت و جدیت در حال انجام است.

 

حیدری افزود: خوشبختانه روند صدور ویزا برای اربعین رو به افزایش است و از زائرین خواست ثبت نام روادید را به روزهای آینده موکول نکنند.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده