پربیننده ها

آخرین اخبار

8. آبان 1396 - 11:54   |   کد مطلب: 299971
فرماندار قصرشیرین گفت: این آمادگی را داریم که یک ساعت بعد از تایید کشور عراق مبنی بر بازگشایی مرز خسروی، مقدمات اعزام زائران از این مرز را فراهم کنیم.

فرامرز اکبری در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: در شرایطی که پیش از این زمان بازگشایی مرز خسروی ۵ آبان ماه اعلام شده بود، اما شاهد بازگشایی مرز در این روز نبودیم.

 

وی افزود: مسئولان کشور عراق هنوز با بازگشایی مرز خسروی موافقت نکرده و منتظر اعلام این کشور برای اعزام زائران به کشور عراق هستیم.

 

فرماندار قصر شیرین با اشاره به فراهم بودن تمام امکانات در مرز خسروی اظهارکرد: تمام امکانات در مرز خسروی فراهم است و اکنون از نظر امکانات با هیچ کمبودی مواجه نیستیم.

 

اکبری از ادامه رایزنی‌ها با کشور عراق به منظور بازگشایی مرز خسروی خبرداد و خاطرنشان کرد: به دلیل برخی مسائل امنیتی، کشور عراق هنوز با بازگشایی مرز خسروی موافقت نکرده و رایزنی‌ها برای توافق با این کشور همچنان ادامه دارد.

 

وی در خصوص حضور برخی از زائران اربعین در مرز خسروی برای عبور از این مرز تصریح کرد: با توجه به اینکه پیش از این زمان بازگشایی مرز خسروی ۵ آبان ماه اعلام شده بود، برخی زائران برای خارج شدن از کشور به این مرز آمده و درخواست داشتند که از این مرز خارج شوند.

 

فرماندار قصر شیرین با بیان اینکه  زائران حاضر در مرز خسروی به سمت مرز مهران هدایت می‌شوند، خاطرنشان کرد: در شرایطی که هنوز مرز خسروی به طور رسمی بازگشایی نشده، زائرانی که در پشت این مرز حضور پیدا کرده اند به سمت مرز مهران هدایت می‌شوند.

 

وی تاکید کرد: با ازدیاد زائر در مرز خسروی مواجه نیستیم و پس از اعلام ستاد مرکزی اربعین مبنی بر بسته بودن مرز خسروی تعداد مراجعات به این مرز چندان زیاد نیست.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده