پربیننده ها

آخرین اخبار

15. آبان 1396 - 10:37   |   کد مطلب: 299995
سفیر ایران در عراق گفت: با توجه به ضربات و شکست های جدی نیروهای تکفیری، ممکن بود این گروه ها در صدد انتقام بربیایند و مصلحت در این بود که فعلا از مرز خسروی استفاده نشود.

به گزارش الوند خبر، ایرج مسجدی دقایقی قبل در سخنانی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از زائران ایرانی با سلامت و در امنیت کامل وارد عراق شده اند، گفت: کربلا مملو از زائران است و مشکل خاصی در زمان ورود زائران در مرزها وجود نداشت.

 

وی در ادامه با اشاره به هماهنگی های خوب بین نیروهای امنیتی، انتظامی و خدماتی ایران و عراق گفت: انتظار می رود که امسال اربعین باشکوهی در امنیت کامل داشته باشیم.

 

سفیر ایران در عراق به سرنوشت مرز خسروی هم اشاره و بیان کرد: مسئولین و مقامات هر دو کشور ایران و عراق مایل به بازگشایی مرز خسروی بودند و سفارت ایران هم اقدامات گسترده ای کرد که مرز خسروی به روی زوار باز شود و حتی مقدمات این کار هم فراهم شد اما نگرانی هایی وجود داشت، باتوجه به اینکه امنیت زوار مهم ترین مسئله است و ممکن بود اتفاقات و مشکلاتی پیش بیاید.

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاصی که هنوز در این منطقه وجود دارد و ضربات و شکست های جدی نیروهای داعشی و تکفیری، ممکن بود این گروه ها در صدد انتقام بربیایند و مصلحت در این بود که فعلا از این مرز استفاده نشود.

 

مسجدی تاکید کرد: موضوع پایانه مرز خسروی همچنان در دستور کار قرار دارد و فکر می کنم اگر امسال هم نتوانیم نتیجه بگیریم برای سال های بعد اقداماتی که لازم است صورت می گیرد.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
نماینده