پربیننده ها

آخرین اخبار

17. آبان 1396 - 11:41   |   کد مطلب: 300003
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه:
دستگاههای ذیربط ظرف ۱۰ روز طرح جامع مرز سومار را طراحی کنند
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: همه دستگاههای ذیربط ظرف مدت ۱۰ روز طرح جامعی برای مرز سومار طراحی کنند.

به گزارش الوند خبر، به نقل از مهر؛ رضا رحیمی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: سومار یکی از مرزهایی است که روزانه تا ۵۴۰ کامیون صادرات از این مرز صورت می گیرد.

 

وی افزود: طی جلسه ای که با استاندار کرمانشاه داشتیم در مورد زیرساخت های آن تصمیمات خوبی گرفته شد از جمله رسمی شدن این مرز که در اولویت کار معاونت اقتصادی استاتداری قرار گرفته است.

 

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه خاطر نشان کرد: دستگاههای دولتی و اتاق بازرگانی باید مکاتبات خود را در این خصوص افزایش دهند و برای رسمی شدن این مرز از هیچ تلاشی چشم پوشی نکنند.

 

رحیمی مهم ترین کارکرد مرز سومار و تکمیل زیرساختهای این مرز را دست یابی به بازارچه مرزی عنوان کرد و افزود: مقرر شد همه دستگاههای ذیربط ظرف مدت ۱۰ روز طرح جامعی برای مرز سومار طراحی کنند.

 

وی ابراز امیدواری کرد که مرز سومار در آینده ای نزدیک به جایگاه واقعی و کارکرد خاص خود برسد.

 

رحیمی ادامه داد: نزدیک یکسال مشکلی بین جهادکشاورزی، بازرسی و دیوان محاسبات وجود داشت که طی هفته قبل با پیگیری های بعمل آمده موفق شدیم این مشکل را حل و فصل کنیم.

 

وی یادآور شد: بحث زیر ساختها و راهها و همچنین رسمی شدن شوشمی و سومار در دستور کار قرار دارد.

 

رحیمی تصریح کرد: بحث فیبر نوری سومار قطعی است و برای شوشمی و شیخ صله نیز در حال رایزنی هستیم.

 

رحیمی همچنین گفت: قرار شد تعرفه ها در بازارچه های مرزی اضافه نشود و از طرفی در صدد هستیم که دستمزد کارگران را افزایش دهیم.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده