پربیننده ها

آخرین اخبار

17. آبان 1396 - 11:43   |   کد مطلب: 300004
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، ضمن عذرخواهی از مردم استان به دلیل عدم تحقق وعده بازگشایی خسروی بر لزوم توجه به ظرفیت‌های مرز سومار به عنوان یک مرز صادراتی تاکید کرد.

به گزارش الوند خبر، به نقل از مرصاد؛ احمد صفری شامگاه سه شنبه در بیست و نهمین شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تلاش زیادی از طرف مدیران و مجمع نمایندگان استان صورت گرفت که مرز خسروی برای اربعین بازگشایی شود، اما محقق نشد. از این بابت باید از مردم استان و به ویژه از مردم عزیز قصرشیرین عذرخواهی کنیم.

وی افزود: با رایزنی های به عمل آمده و طی تماسی که با دکتر لاریجانی در این خصوص داشتم بیان کردم مرز خسروی اولین مرزی بود که تبادل اسرا در آن انجام شد و مرزی است که جزو پایانه های بین المللی کشور و شاید آسیا باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین به این موضوع اشاره داشتم که چطور در زمان جنگ هنگام تبادل اسرا امنیت برقرار بود و زیرساختها فراهم بود اما الان نتوانستیم کشور عراق و استان دیاله را متقاعد کنیم؟ این درصورتی است که ما می توانیم امنیت کشورهای سوریه و عراق را فراهم کنیم، نمی توانیم برای زائران این امنیت را برقرار کنیم.

رئیس مجلس قول تلاش برای بازگشایی مرز خسروی در بازگشت زائران را داد

به گفته صفری، آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، قول مساعد دادند که حداقل برای برگشت زوار از این مسیر در جهت بازگشایی مرز تلاش می شود و نتیجه به اطلاع همشریان خواهد رسید.

وی در ادامه به دستور کار جلسه اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد در جهت ظرفیت یابی بازارهای هدف تلاش کنیم.

صفری خاطر نشان کرد: همچنین باید در راستای متناسب سازی و ارتقاء فرهنگ بسته بندی کالاها قدم برداریم تا کیفیت آنها را افزایش دهیم.

اعمال معافیت مالیاتی برای صادرکنندگان استان کرمانشاه

وی حمایت از صادر کنندگان نقطه صفر مرزی را در اولویت دانست و ابراز داشت: با توجه به اینکه استان کرمانشاه استانی توسعه نیافته است نیاز است معافیت های مالیاتی در استان اعمال شود.

وی همچنین درخواست کرد که نرخ سود بانکی و مالیات برارزش افزدوده برای صادر کنندگان کاهش یابد.

صفری در ادامه تصریح کرد: مرز سومار یکی از ظرفیت های صادراتی است لذا باید مورد توجه قرار بگیرد و موانع موجود در جهت ایجاد زیرساختهای آن رفع شود.

توریسم درمانی و ظرفیت‌های مرز سومار در استان مورد توجه قرار گیرد

وی در دستور کار قرار دادن توریسم درمانی را یکی دیگر از اقدامات مهم دانست و ادامه داد: البته باید این دستور کارها پیگیری شود چرا که با کاغذ بازی و پشت تریبون حرف زدن و عمل نکردن چیزی درست نمی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در پایان گفت: اگر بخواهیم بازار را از دست ندهیم و صادرات را زیاد کنیم باید کیفیت را ارتقاء داده و اعتماد مشتری را جلب کنیم و همان جنسی را که به مشتری نشان می دهیم تحویل دهیم.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده