آخرین اخبار

14. آذر 1396 - 11:57   |   کد مطلب: 300059
مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت:
تکمیل کانکس های قصر شیرین تا چند روز آینده
مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: تا چند روز آینده تمام ۳۰۰ کانکس مورد نیاز در حوزه قصرشیرین برای اسکان موقت تامین خواهد شد و تقاضای ما این است که کمک‌ها از این به بعد به سمت اسکان دائم و کاهش هزینه های مردم در ساخت و ساز معطوف شود.

نصرالله دهقانی رئیس بنیاد مسکن استان تهران که به عنوان استان معین عملیات بازسازی و تعمیر واحد های مسکونی قصرشیرین را برعده دارند در حاشیه بازدید از روستاهای این شهرستان در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: خوشبختانه کار آواربرداری از هفته قبل شروع شده و هم اکنون سه اکیپ ماشین آلات آواربرداری مشغول کار هستند. 

 

وی افزود: مشخصا کار آواربرداری سه روستای شیرین آب، اتابک و داربلوط که خسارت بالای ۵۰ درصد داشتند شروع شده است. در این خصوص اولین پی‌کنی برای عملیات بازسازی روز گذشته انجام شد و انشاءالله روز آینده هم مصالح خریداری شده وارد منطقه می شود.

 

وی یادآور شد: بالغ بر یک هزار واحد در روستاهای قصرشیرین خسارت دیده اند که از این تعداد ۳۰ درصد دچار تخریب ۱۰۰ درصدی شده و مابقی تعمیری است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، آمار خسارات در شهر قصرشیرین را هم ۱۵ تا ۲۰ درصد عنوان و تصریح کرد: حدود ۱۲۰۰ واحد در شهر برآورد خسارت صورت گرفته که از این تعداد ۱۵ تا ۲۰ درصد آسیب بالای ۵۰ درصد داشته اند.

 

دهقانی درباره آخرین اقدامات برای تهیه کانکس در حوزه قصرشیرین گفت: حدود ۳۰ کانکس تحویل داده شده است. البته با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی قصرشیرین نسبت به منطقه  بهتر است، فعلا چادر جوابگو است و تعجیلی برای کانکس نداریم. به اعتقاد ما اولویت با مناطق سردتر است.

 

وی تاکید کرد: با این وجود حدود ۳۰۰ کانکس نیاز داریم که به مرور می آید و حداکثر ظرف ۱۰ روز آینده تامین خواهد شد.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران با بیان اینکه امداد و نجات، تمام شده و اسکان موقت رو به اتمام است گفت: الان دیگر باید کمکها به سمت اسکان دائم معطوف شود و کسانی که می خواهند کمک کنند در این جهت کمکهای خود را سوق دهند تا بتوانیم مقداری هزینه تمام شده مردم را کاهش دهیم.

 

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده