آخرین اخبار

3. دى 1396 - 12:49   |   کد مطلب: 300099
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت در لایحه بودجه ۹۷، منابع مالی نامناسبی برای وزارت خارجه در نظر گرفته است و سفارت خانه ها در تأمین هزینه های جاری خود در تنگنا هستند.

به گزارش الوند خبر، 
سیدقاسم جاسمی در خصوص بروز مشکلات فراوان در امور سفارت خانه های جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر گفت : عدم نظارت کافی و دقیق از جانب وزارت خارجه و هم چنین ورود برخی کارمندان ناآشنا به امور دیپلماتیک باعث بروز مشکلاتی در امور سفارتخانه ها شده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران اسلامی دارای دیپلمات های بسیار برجسته است و وجود آنها کمک بسیاری در جهت رضایمندی هم وطنان ایجاد کرده است اما در سال اخیر نبود نظارت کافی باعث ایجاد نارضایتی هم وطنان از کارکرد برخی سفارت خانه ها شده است.

وی افزود: مشکل اصلی را می توان از نبود منابع مالی کافی و هم چنین توجه ویژه وزارت خانه به دیگر امورات مربوطه دانست و رها کردن احوالات سفارت خانه ها به حال خود در بوجود آمدن عدم رضایتمندی هموطنان از کارکرد برخی سفارت خانه ها نقش اساس داشته است.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر نشان کرد: وزارت امور خارجه به عنوان متولی امور سفارت خانه ها باید در این زمینه به دنبال راه حل اساسی برای جبران کاستی ها باشد ولی با توجه به نبود منابع کافی ، بسیاری از سفارت خانه ها برای ارائه خدمات در فشار قرار دارند.

جاسمی تاکید کرد: دولت در لایحه بودجه 97، منابع مالی نامناسبی برای وزارت خارجه در نظر گرفته است و سفارت خانه ها در تأمین هزینه های جاری خود در تنگنا قرار دارند، بنابراین باید دولت برای حل آن فکر اساسی بکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحریم های ظالمانه استکبار باعث بوجود آمدن کمبود منابع مالی برای کشور شده است و باید در زمینه تأمین هزینه ها، دستگاه هایی که در تنگنا قرار دارند در اولویت قرار گیرند و سفارت خانه های جمهوری اسلامی از جمله این دستگاه ها می باشد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده