آخرین اخبار

16. دى 1396 - 1:23   |   کد مطلب: 300115
فرماندار قصرشیرین از معرفی یک هزار و 16 واحد آسیب دیده ناشی از زلزله 7.3ریشتری این شهرستان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل خبر داد.

به گزارش الوند خبر، فرامرز اکبری در گفتگو با الوند خبر اظهار داشت: از مجموع این واحدها، 99 واحد برای دریافت تسهیلات احداثی واحد مسکونی و 917 واحد نیز برای دریافت تسهیلات تعمیرات به بانک های عامل معرفی شدند.

 

وی اظهار کرد: تاکنون 253 واحد نیز برای دریافت تسهیلات با بانک های عامل قرارداد منعقد کردند و همچنین به 329 واحد دیگر تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

 

فرماندار قصرشیرین اضافه کرد که در مجموع پنج هزار و 576 واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن استان تهران به عنوان معین بازسازی شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد، 457 واحد سالم و بقیه در جریان زلزله آسیب دیده اند.

 

اکبری اظهار داشت: از مجموع واحدهای آسیب دیده، 257 واحد شهری و 184 واحد روستایی از تخریبی نوع یک و 722 واحد نیز تخریبی نوع 2 هستند.

 

وی افزود: همچنین سه هزار و 956 واحد نیز تعمیری است و تاکنون 85 واحد تجاری نیز ارزیابی خسارت شده است.

 

وی با بیان این که دولت با تمام توان در کنار زلزله زدگان است، ادامه داد: دولت در تلاش است واحدهای مسکونی زلزله زدگان را دوباره بسازد و مردم نیز باید با غنیمت شمردن فرصت، برای مقاوم سازی و بازسازی منازل خود با توجه به زلزله خیز بودن منطقه استفاده کنند.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده