آخرین اخبار

21. بهمن 1396 - 7:48   |   کد مطلب: 300208
فرماندار قصرشیرین گفت: تلاش بر این است مشکلات مردم این شهرستان بحران زده با شتاب بیشتری رفع شود تا شاهد بازگشت رونق و شکوفایی بیش از پیش این شهرستان مرزی باشیم.

به گزارش الوند خبر، فرامرز اکبری در آیین جشن انقلاب در روستای زلزله زده شیرین آب قصرشیرین افزود: در جریان زلزله هفت و سه دهم ریشتری 21 آبان، بسیاری از واحدهای مسکونی و زیرساخت های این شهرستان آسیب جدی دید.

 

وی اظهارکرد: تلاش می شود تا قبل از فرا رسیدن فصل گرما، واحدهای مسکونی بازسازی شوند و مردم به منازلشان بر گردند.

 

وی، از ارزیابی پنج هزار و 682 واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر این شهرستان از سوی بنیاد مسکن استان تهران به عنوان معین بازسازی این منطقه مرزی خبر داد. 

 

فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: از مجموع واحدهای ارزیابی شده، یک هزار و 187 واحد مسکونی شهری و روستایی تخریبی نوع یک و 2 و سه هزار و 991 واحد مسکونی این مناطق نیز از نوع تعمیری نوع یک، 2 و سه هستند. 

 

اکبری، با گرامیداشت دهه فجر گفت: خون شهدا به نظام سلطه پایان داد و انقلاب اسلامی اکنون ثابت و استوار به حیات جاوداونه خود ادامه می دهد.

 

وی، از جمله ویژگی های منجر به فرد انقلاب اسلامی را مردمی بودن آن توصیف کرد و گفت که همین ویژگی، این انقلاب را از سایر انقلاب های دنیا متمایز کرده است.

 

وی اضافه کرد: امام راحل مامور بودند تا انقلاب را رهبری و رژیم شاه را سرنگون کنند که با عنایت خداوند متعال و پیروی و اطاعت مردم از رهبر خود ، این مهم محقق شد.

 

وی با بیان این که، امام راحل همواره بر خدامحوری مردم و وحدت تاکید داشتند و با تکیه بر همین اصل مهم بود که مردم هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم های ظالمانه و توطئه‌ها مختلف دشمنان را با موفقیت سپری کردند.

 

وی با اشار به اینکه بی شک مردم قصرشیرین با وحدت و اتکا به خدا، بازسازی مناطق زلزله زده را با موفقیت پشت سر می گذارند، ابراز امیدواری کرد بتوانیم در سایه رهبری های خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش های مجدانه دولت تدبیر و امید، به سوی آینده ای بهتر حرکت کنیم.

 

در حاشیه جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از شیرینی های محلی و نان سنتی نیز برپا شد.
 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده