آخرین اخبار

22. بهمن 1396 - 22:27   |   کد مطلب: 300212
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:
ورود فن آوری بخش کشاورزی به داخل کشور
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، از افزایش ضریب نفوذ فن آوری در بخش کشاورزی کشور خبر داد.

به گزارش الوند خبر، اسکندر زند در حاشیه افتتاح طرح های بخش کشاورزی در قصرشیرین در جمع خبرنگاران افزود: آموزش و ترویج کشاورزی و افزایش ضریب نفوذ تکنولوژی در این بخش، از وظایفی است که هم اکنون به طور جدی در دست اقدام است.

 

وی اضافه کرد: ورود فن آوری بخش کشاورزی به داخل کشور و ترویج آن از سوی شرکت های دانش بنیان، هم اکنون در دستور کار است.

 

وی بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته هم اکنون در حوزه آبیاری بخش کشاورزی، به برترین تکنولوژی های روز دنیا دست خواهیم یافت و در بحث نهال و بذر نیز از ظرفیت های بین المللی استفاده کرده ایم که این مهم به سه برابر افزایش یافته است.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، اظهارداشت: همچنین در حوزه آبزی پروری و معرفی گونه های برتر داخلی، دانش و مبانی پرورش ماهیان در قفس و در زمینه واکسن و سرم طیور و دام نیز به پیشرفت های خوبی دست یافته ایم.

 

زند اضافه کرد: هم اکنون یک هزار محقق با مجموعه مراکز خدمات اطلاعات ارتباط برقرار کرده اند و جریان انتقال دانش از طریق این محققان انجام می شود.

 

وی با بیان این که همچنین اصلاح نژاد دام های سبک و سنگین نیز از طریق مراکز دانش بنیان هم اکنون در دستور کار است، گفت: باید در زمینه نژادهای بومی بیشتر کار کنیم تا از فرسایش ژنتیکی نژاد دام های بومی ، جلوگیری شود.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده