پربیننده ها

آخرین اخبار

14. اسفند 1396 - 13:35   |   کد مطلب: 300275
روسیه موتور هسته ای برای موشک های بالدار و زیردریایی های کوچک ساخته و آنها را با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش الوند خبر، خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک مقام نظامی دیپلماتیک روس که نامش فاش نشده است، اعلام کرد:مراحل آزمایش موتور هسته ای برای موشک های بالدار و دستگاه های زیردریایی کوچک با موفقیت به پایان رسید.
مقام روس یادآوری کرد: روسیه سال گذشته به غرب پیام داد که تلاش های آنها برای بی اثر کردن توانمندی راهبردی روسیه با سیستم پدافند موشکی بی فایده است.
وی ادامه داد:به همین خاطر چند سال پیش روسیه مخصوصا اجازه داد که اطلاعات مربوط به طراحی زیردریایی های دارای برد مسافت نامحدود، به بیرون نشت کند. 
مقام نظامی روس خاطرنشان کرد: این اقدام به منظور کاستن بلندپروازی های غرب انجام گرفت تا با روسیه برای تامین امنیت جهانی وارد مذاکره شوند.
اما کشورهای غربی بجای گفت وگو با روسیه، با اطمینان از جایگاه منحصر بفرد و برتری تکنولوژیکی خود، پیام های مسکو را نادیده گرفتند.
مقام روس همچنین گفت که روسیه در طراحی های تسلیحاتی جدید خود قراردادهای کلیدی تامین امنیت راهبردی و قراردادهای دوجانبه با آمریکا را نقض نکرده است. 
ریانووستی در گزارش دیگری از این مقام روس از آغاز تولید انبوه مجموعه موشکی جدید آوانگارد خبر داد که به موتورهای مافوق صوت مجهز می شود.
رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه هفته گذشته در پیام سالانه به پارلمان روسیه به آخرین دستاوردهای تسلیحاتی این کشور اشاره کرد.
پوتین ابتدا به ساخت موشک قاره پیمای جدید سرمت اشاره کرد و افزود: این موشک جایگزین موشک ویوود ساخت شوروی شده است و 11 هزار کیلومتر برد دارد.
وی افزود:موشک قاره پیمای جدید روسی از هر پدافند موشکی عبور می کند و برد آن نیز نامحدود است و می تواند با عبور از قطب شمال و جنوب هر نقطه ای از کره زمین را هدف قرار دهد.
رییس جمهوری روسیه سپس با بیان اینکه این همه چیزی نیست که امروز می خواهم بگویم، گفت: روسیه موشک بالدار جدید ساخته است که برد غیرمحدود دارد و با موفقیت آزمایش شده است.
«این موشک آوانگارد نام دارد و به ارتش روسیه تحویل شده است.»
پوتین خاطرنشان کرد: روسیه زیردریایی جدیدی ساخته که قاره پیما است و می تواند با صدای بسیار کم در هر نقطه ای از جهان ماموریت خود را انجام داده و موشک های هسته ای یا غیرهسته ای به سوی دشمن پرتاب کند.
رئیس جمهوری روسیه گفت: موشک بالدار جدیدی نیز برای استفاده در هواپیماها ساخته شده است که می تواند موانع را از دور بزند و کنجال نام گرفته است.
در هر بخش از توضیحات رئیس جمهوری روسیه، صحنه هایی از این تسلیحات پخش می شد و اطلاعات به صورت موشنگرافیک نمایش داده می شد و نمایندگان روس را به وجد می آورد. 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا