پربیننده ها

آخرین اخبار

15. اسفند 1396 - 10:51   |   کد مطلب: 300286
مدیر گمرک مرزی پرویزخان گفت: ماموران گمرک مرزی پرویزخان موفق به کشف یک محموله قاچاق تخمه آفتابگردان در این مرز شدند.

فرید حق پناه در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: ماموران گمرک پرویزخان با رصد اطلاعات کالاهای ترانزیتی و کنترل هوشمند این اطلاعات به یک محموله ترانزیتی تخمه آفتابگردان مشکوک و اقدام به بررسی پلمپ این محموله می کنند.

 
مدیر گمرک مرزی پرویزخان
افزود: در بررسی پلمپ این محموله سالم بودن پلمپ الصاقی برای ماموران گمرک محرز می شود اما تقاطع گیری اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع گمرکی نشان می داد که کامیون حامل کالای ترانزیتی در طول مسیر توقف نامتعارف داشته است.

 

وی تصریح کرد: ماموران گمرک پرویزخان با اطمینان از ثبت اطلاعات دقیق این محموله در سامانه جامع گمرکی ، اقدام به فک پلمپ و بازررسی کامل محتویات داخل کانتینر می کنند که در این بازرسی ها مشخص می شود قسمت های جلویی حاوی تخمه آفتابگردان بوده اما در ردیف های انتهایی این محموله کیسه های حاوی پوسته پسته به جای تخمه آفتابگردان جاسازی شده است. 

 

حق پناه عنوان کرد: قاچاقچیان کیسه های تعویض شده را به شکل ماهرانه ای در میان کیسه های محموله اظهار شده ، جا سازی کرده بودند. این کیسه ها با کیسه های پوست پسته به وزن 20 تن جایگزین شده بودند. 

 

 

وی افزود: در تحقیقات بیشتر ماموران گمرک از راننده کامیون وی اقرار می کند که قاچاقیان وی را تطمیع و مجبور می کنند در طول مسیر در داخل کشور در یک مکان مناسبی پیچ و مهره های کانتینر را باز و پس از تخلیه تخمه آفتابگردان ، کیسه های پوسته پسته را جاسازی می کنند.

 

 

حق پناه با بیان اینکه این اقدام قاچاقچیان در جایگزن کردن پوست پسته برای منحرف کردن توجه ماموران گمرک بود اظهار داشت: آنان با این اقدام محموله را با میزان وزنی اولیه ثبت شده هم وزن کردند و از طرفی هم شباهت پوست پسته با تخمه آفتابگردان موجب منحرف شدن دستگاه X-RAY و عدم نمایش فضای خالی شده کامیون میشود که خوشبختانه با هوشیاری مامورین گمرک این محموله قاچاق کشف شد.

 

ماموران گمرک پس از اطمینان به قاچاق بودن محموله اقدام به توقیف کامیون و تشکیل پرونده قاچاق نموده و جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذیصلاح می دهند.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا