پربیننده ها

آخرین اخبار

15. اسفند 1396 - 11:12   |   کد مطلب: 300287
رئیس شبکه دامپزشکی قصرشیرین گفت: زیستگاه های طبیعی این شهرستان به منظور بررسی وضعیت سلامت پرندگان مهاجر از نظر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پایش شده است.

به گزارش الوند خبر، شهریار پاکباز در جمع خبرنگاران از پایش زیستگاه های طبیعی قصرشیرین به منظور بررسی وضعیت سلامت پرندگان مهاجر از نظر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

 

وی افزود: در راستای اجرای برنامه های کنترل و مراقبت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بازدید مشترک شبکه دامپزشکی با همکاران محیط زیست شهرستان از سطح زیستگاه های تحت پوشش شهرستان قصرشیرین انجام گرفت.

 

این مسئول ادامه داد: با همکاری شبکه دامپزشکی و مرکز بهداشت، پایش و مراقبت واحدهای پرورش طیور روستایی نیز در این خصوص انجام شد و در این رابطه به پرورش دهندگان توصیه های لازم ارائه گردید.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قصرشیرین تصریح کرد: تاکنون هیچگونه گزارشی در خصوص تلفات پرندگان  به این شبکه اعلام نشده است، لذا مراقبت و پایش با همکاری ادارات ذیربط در دستور کار این شبکه قرار دارد.

 

دکتر پاکباز با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح طیور بومی برخی از شهرستان های استان کرمانشاه، به روستاییان نیز توصیه کرد که ضمن جداسازی محوطه نگهداری طیور بومی از پرندگان وحشی از تماس این طیور جلوگیری کنند.

 

وی با تاکید بر خودداری از شکار پرندگان وحشی، از مردم خواست که هرگونه تلفات در طیور را به نزدیکترین شبکه دامپزشکی و یا از طریق تلفن چهاررقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به اطلاع کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برسانند.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا