پربیننده ها

آخرین اخبار

19. اسفند 1396 - 9:42   |   کد مطلب: 300299
امام جمعه قصرشیرین گفت: حضرت زهرا(س) الگوی کامل تعهد و دینداری برای تمام جهان اسلام است و باید شخصیت این بانوی بزرگ اسلام الگوی همگان باشد.

حجت الاسلام علی ملکی در گفتگو با الوند خبر،  اظهار داشت: حضرت زهرا(س) الگوی کاملی شخصیتی و رفتاری، دینداری برای همه زنان و مردان جامعه اسلامی و جهان اسلام است.

 

وی با اشاره به بخشش و از خودگذشتگی حضرت صدیقه کبری(س) و کمک به محرومین در جامعه اسلامی، تصریح کرد: تکریم فقرا و رعایت حجاب اسلامی حتی در نحوه برخورد با افراد نابینا نشان از تعهد اخلاقی و شئون معنوی والای این بانوی مکرم اسلام است.

 

امام جمعه شهرستان قصرشیرین با اشاره به برخی القاب ایشان از جمله حوریه، راضیه، محدثه و...خاطرنشان کرد: زهرای مرضیه (س) همچون خورشید نورانی محیط خانواده برای همسر و فرزندان را مملو از آرامیش می کرد چرا که می دانست مولا علی(ع) بسیاری از بار مشکلات جامعه را به دوش می کشند و باید با دلگرمی از کانون خانواده محیطی امن ساخت.

 

وی به تربیت مناسب فرزندان از سوی حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: نمونه این تربیت می توان به عفت، حماسه سازی و شجاعت حضرت زینب(س) در واقعه کربلا با خطبه های تاریخی در دفاع از اسلام اشاره کرد.

 

حجت الاسلام ملکی گفت: معنویت عبادی در رفتار حضرت زهرا(س) به گونه ای بود که حتی پاهایشان از عبادت بسیار، ورم می کرد و دعا برای مومنان و اصلاح جامعه را در اولویت قرار میدادند.

 

امام جمعه شهرستان قصرشیرین در ادامه بیان کرد: رفتار حضرت زهرا(س) ریشه در نوعی روان شناسی اسلامی دارد و می‌تواند منابع کتب و ‌مباحث تربیتی شود که اگر در جامعه نمود پیدا کند شاهد شکوفایی و پیشرفت تفکرهای اسلامی خواهیم بود و جهت پیشبرد و تکوین بنیاد خانواده از الگوهای فرهنگ غربی پرهیز خواهد شد.

 

وی تهاجم فرهنگی را توطئه استکبار علیه اسلام عنوان کرد و گفت: با توجه به نیازهای هویتی، جوانان نباید با لباس های شهوت برانگیز در جامعه حاضر شوند بلکه باید با ظاهریرمناسب ‌و ‌پوششی اسلامی از انسانیت و ‌شخصیت دینی خود حفاظت کنند تا دچار آسیب‌های درونی و اجتماعی نشوند.

 

حجت الاسلام ملکی با تاکید بر در پیش گرفتن رفتار مناسب از سوی مردان و شناخت جایگاه ویژه زنان در جوامع اسلامی، یاد آور شد: زنان و مردان مکمل هم هستند و اگر زنی اخلاق مدار است در خانواده از سوی مرد مورد تکریم و احترام قرار بگیرد و از زحمات به نیکویی یاد شود همچنان که حضرت امام خمینی(ره) همواره از همسر خود قدردانی می نمود و دیدگاهی روشن و منطقی نسبت به جایگاه و مقام همسرش در خانواده داشته اند.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا