پربیننده ها

آخرین اخبار

21. اسفند 1396 - 23:17   |   کد مطلب: 300304
کلانتر مرزی خانقین مندلی در راس هیاتی شش نفره امروز وارد خاک ایران شد و در مرز خسروی مورد استقبال مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین قرار گرفت

به گزارش الوند خبر، با دعوت سرهنگ پاسدار رضا الماسی مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی سومین ملاقات فصلی مشترک کلانتری‌ها مرزی قصرشیرین و خانقینقصرشیرین از سرهنگ بکر شاکر محمود کلانتر مرزی کشور عراق در منطقه خانقین - مندلی سومین ملاقات فصلی مرزبانان دو کشور ج. ا. ا.. جمهوری عراق در پایانه مرزی خسروی برگزار شد.

 

در این دیدار دو کلانتر مرزی در خصوص حل فصل مشکلات مرزی دو جانبه و نیز توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی دو کشور ج. ا. ا. و جمهوری عراق در پایانه مرزی خسروی به بحث و گفتگو پرداختند.

 

در این نشست فرهنگ الماسی ضمن خیر مقدم به هیئت عراقی اظهار داشت: نظر به اینکه بین شهر خانقین و قصرشیرین یک سنت دوسویه ایام نوروز وجود دارید بر خود لازم می‌دانم که سال جدید و ایام نوروز را پیشاپیش تبریک عرض کنم و افزود امیدوارم این نوروز، نوروز خوبی برای مردم عراق باشد و باعث مودت و دوستی هرچه بیشتر دو ملت باشد.

 

سرهنگ الماسی در ادامه اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته مرز‌های شهرستان قصرشیرین هم اکنون از امنیت پایداری برخوردار است و حفظ امنیت از اولویت‌های کاری است.

 

وی افزود در صورتجلسه‌ای که در این نشست با طرف عراقی به امضاء رسیده مقرر شد مبارزه جدی با قاچاقچیان مشروبات الکلی، سلاح و مهمات در دستور کار قرار گرفته است و در ایام نوروز و تعطیلات سال نو جدید با توجه به حضور مسافرین نوروزی در شهر‌های مرزی گشت‌ها و کنترل‌های مرزی افزایش خواهد یافت.

 

همچنین مقرر شده است نیرو‌های مرزبانی عراق در خصوص کنترل بیشتر نوار مرزی اقدامات تأمینی و امنیتی، اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

سرهنگ بکر شاکر محمود کلانتر مرزی دولت عراق در منطقه خانقین نیز در این ملاقات از همکاری جمهوری اسلامی ایران با دولت عراق قدردانی کرد و اظهار داشت کلیه کارکنان تحت امر بنده همچنان طبق روال قبل تعامل و همکاری با نیرو‌های مرزبانی ج. ا. ا. را داشته و با اضافه نمودن گشتی‌ها در نوار مرز کنترل بیشتری را اعمال می‌نمایند.

 

کلانترمرز کشور عراق در منطقه خانقین مندلی اظهار داشت الحمدالله مشکلی در حوزه مرزی خانقین مندلی و قصرشیرین نداریم و این مرهون زحمات مرزبانان و مرزداران دو طرف است.

 

در این ملاقات مرزی طرفین پس از انجام مذاکرات موضوعاتی از قبیل: مبارزه با قاچاق کالا، تامین امنیت اتباع ایرانی، روان سازی صادرات کالا‌های ایرانی به کشور عراق، برخورد قاطع با قاچاقچیان سلام و مهمات و مشروبات الکلی، برخورد جدی با هرگونه تحرکات و اقدامات گروهک‌های تروریستی، حفظ و نگهداری میله‌های مرزی مشترک، حضور بموقع در ملاقات‌های مرزی و حل مسائل و مشکلات مرزی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و از تعاملات بین دو کشور ابراز رضایتمندی نمودند.

 

در این دیدار صورتجلسه‌ای در ۶ بند تنظیم و به امضا کلانتران مرزی دو کشور رسید.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده