پربیننده ها

آخرین اخبار

23. اسفند 1396 - 9:16   |   کد مطلب: 300307
آیین رونمایی از کتاب "قصرشیرین در هزاره‌ی تاریخ" به اهتمام محمدرضا محبت با حضور مسؤولان استانی و اصحاب فرهنگ و هنر در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش الوند خبر، به نقل از فارس؛ آیین رونمایی از کتاب "قصرشیرین در هزاره‌ی تاریخ" به اهتمام محمدرضا محبت امشب با حضور مسؤولان استانی و اصحاب فرهنگ و هنر در تالار وحدت کرمانشاه برگزار می‌شود.

براساس این گزارش،‌ کتاب "قصرشیرین در هزاره تاریخ" با هدف معرفی این شهرستان تاریخی و دارای 12 سرفصل به ترتیب با موضوعات سیری در تاریخی قصرشیرین، موقعیت طبیعی و جغرافیایی، موقعیت سیاسی و اجتماعی (شامل مذاهب، جمعیت، گردشگران، تکایا)، معارف فرهنگ و هنر، گمرک صنعت، معدن و تجارت، آداب و باورهای محلی این منطقه است.

از دیگر فصل‌های این کتاب می‌توان به عناوینی از جمله قصرشیرین در سفرنامه‌ها، آثار باستانی و بناهای تاریخی، قصرشیرین در جنگ جهانی نخست و دوم، روزشمار جنگ تحمیلی، چند سند تاریخی مهم شامل تحولات در منطقه قصرشیرینبه عنوان فصل‌های هشت الی 12 این کتاب اثرگذار اشاره کرد.

آیین رونمایی از کتاب "قصرشیرین در هزاره تاریخ" به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور فرهیختگان و اهالی ادب و هنر این مرز و بوم صورت گرفت، همچنین این کتاب به اهتمام محمدرضا محبت نوشته شده و از سوی انتشارت "صبح روشن"‌ به چاپ رسیده است.

کتاب "قصرشیرین در هزاره تاریخ"  با تیراژ یک‌هزار و 100 جلد است و به مسائل فرهنگی و تاریخی این شهرستان از دوره ساسانیان تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته و دارای موضوعات متنوعی در راستای آدب و رسوم این منطقه است.

نویسنده این کتاب بهترین سال‌های زندگی و و جوانی خود را در این شهرستان گذارنده و برای ادای دین نسبت به اهالی قصرشیرین در چاپ این کتاب اهتمام لازم را داشته، همچنین بنا دارد که به مابقی ماجرای کتاب از پیروزی انقلاب اسلامی تا زمان حال را نیز بپردازد.

گفتنی است، در این مراسم رونمایی اهالی فرهنگ و هنر استان و منطقه قصرشیرین حضور داشتند و از این نویسنده گرانقدر به خاطر ارائه این کتاب تاریخی قدردانی کردند و تعدادی از هنرمندان و شاعران کرمانشاهی به شعرخوانی پرداختند و آثاری در بامحتوای کتاب و شهرستان قصرشیرین ارائه کردند.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده