پربیننده ها

آخرین اخبار

20. اسفند 1396 - 11:20   |   کد مطلب: 294793
برای هر کشور و ملتی، لحظات، روزها و آثار ماندگاری مانند یادمان شهدا وجود دارد که بیانگر هویت، غیرت، شرف، ایستادگی و مقاومت آن ملت است.

به گزارش الوند خبر، برای هر کشور و ملتی، لحظات، روزها و آثار ماندگاری مانند یادمان شهدا وجود دارد و این آثار ماندگار بیانگر هویت، غیرت، شرف، ایستادگی و مقاومت آن ملت است.

 

آثار گرانقدر و ارزشمند دوران دفاع مقدس که گنجینه های بسیار ارزشمند و گرانقدری از ایثار، رشادت و حماسه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است می‌تواند فرهنگ ارزشی انقلاب را به دنیا معرفی کند و میراث ماندگاری است که انتقال ان به نسل های آینده جامعه ضروری می باشد. 

 

شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس از ارزشهای نظام هستند و امروز هیچ ماموریتی مهمتر از پاسداشت و گرامیداشت یاد و خاطره دلاورمردان جنگ تحمیلی و حفظ و گسترش ارزشهای اسلامی متوجه مردم و مسئولین نیست.

 

قصرشیرین مقصد کاروانها و زائرینی از سراسر کشور است

 

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج قصرشیرین در گفتگو با الوند خبر گفت: این شهرستان مرزی که جای جای آن آغشته به خون پاک رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس است هرساله پذیرای زائرینی از سراسر کشور است.

 

 

  وی مناطق عملیاتی معراج شهدا، نمایشگاه جلوه های ایثار، یادمان شهدای پارک شاهد، جبهه شهید بهشتی، رزمگاه شهدا، مسجد مهدیه، منطقه سومار، نقطه صفر مرزی خسروی، بوستان بسیج و بیمارستان مخروبه بازمانده از دوران دفاع مقدس را از مناطق عملیاتی این شهرستان عنوان کرد که مورد بازدید کاروان های راهیان نور و عموم مردم قرار می گیرد.

 

وی اضافه کرد:  نمایشگاه جلوه های ایثار واقع در پنج کیلومتری جاده قصرشیرین دارای بیشترین شمار بازدید کننده در این مدت بوده است.

 

 

وی با اشاره به راویان و خادمین حاضر در این شهرستان گفت: هم اکنون چند راوی ثابت، خادم و روحانی برای خدمات رسانی به زائران سرزمین های نور در شهرستان قصرشیرین حضور دارند که خاطرات و چگونگی جنگ تحمیلی و  ایستادگی مردم این منطقه را بیان می کنند.

 

فرمانده سپاه ناحيه قصرشيرين به اعزام بسیجیان به مناطق عملیاتی و اردوهای راهیان نور اشاره کرد و افزود: اين اردو ها قطعا تاثيرات به‌سزايي در رشد معنويت زائران خواهد داشت و هر کس در اين فضا قرار گيرد با شهدا مانوس خواهد شد و هرگز آن لحظات را فراموش نخواهد کرد.

 

سرهنگ حسنی ادامه داد: يکي از اهداف اعزام راهيان نور اين است که جوانان و نسل پس از انقلاب با رنج ها، با فداکاري‌ها و آرمان‌هاي شهدا و رزمندگان آشنا شوند و از نزديک اين محل و فضا را لمس کنند تا بدانند اين انقلاب، اين مرز و بوم و اين عزت و شرف چگونه حاصل شده است.

 

وي تصريح کرد: بسيجيان اعزامي راهيان نور مي‌آموزند که محکم و استوار در خط ولايت و در راه سر افرازي نظام، اعتدال ارزش‌ها و مقابله با دشمنان گام بردارند و از دنيا طلبي، راحت طلبي و اطاعت از هواي نفساني دوري کنند.

 

حسنی درباره بیمارستان مخروبه قصرشیرین گفت: يمارستان تخريب شده قصرشيرين در حاشيه غربي جاده قصرشيرين – خسروي و در خروجي این شهر يکي از اسناد زنده تجاوزگري و ددمنشي رژيم عراق باقي است که دشمنان پيش از عقب نشيني خود از قصر شیرین در تیرماه 1361، در پاي ستون هاي بيمارستان مواد منفجره کار گذاشتند و آن را تخريب کردند.

 

 

بازدید 70 هزار زائر راهیان نور از یادمان‌های قصر شیرین در سال گذشته

 

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه ناحیه شهرستان قصرشیرین در گفتگو با الوند خبر اظهار داشت: حدود 70 هزار نفر زائر سرزمین‌های نور طی سال گذشته از یادمان‌های شهرستان قصرشیرین بازدید کردند.

 

بهزاد حسینی گفت: نمایشگاه جلوه‌های ایثار و بیمارستان مخروبه قصر شیرین طی سال گذشته بیشترین بازدیدهای زائران سرزمین های نور را به خود اختصاص دادند به طوریکه حدود 70 هزار زائر در این مدت از این مکان ها بازدید به عمل آوردند.

 

وی افزود: از این تعداد زائر حدود پنج هزار نفر در قالب اردوهای راهیان نور دانش آموزی و 65 هزار زائر به صورت عمومی در این شهرستان حاضر شدند.
 


 

وی یاد آور شد: 900 نفر نیز طی سال گذشته از این شهرستان به یادمان های هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند.

 

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه ناحیه قصرشیرین تاکید کرد: این شهرستان با تقدیم بیش از 800 شهید گلگون کفن دین خود را به انقلاب ادا کرده است.

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده