نمایش 1 - 10 از 97
یادداشت؛الهه خسروی/
بعد از زلزله سرپل ذهاب اتفاقات زیادی افتاد. از سوختن کشتی سانچی بگیر تا سقوط هواپیمای یاسوج. مصائب یکی‌یکی بر سرمان آوار شدند اما مردم زلزله زده سر جای خود ماندند. با همان مصیبت‌ها و مشکلات و گرفتاری‌ها.
این روزها یکی از دلایل افزایش سن ازدواج، ترس پسران از رفتن زیر بار مسئولیت است و آنها به نوعی از ازدواج فرار می کنند.
پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی در بازدید از کرمانشاه گزارش دادند
پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله و متخصصان دانشگاهی در بازدید از کرمانشاه گزارش دادند.
یادداشت/
چرا مرز خسروي بسته ماند؟ آيا دلايل امنيتي باعث اين امر بود؟ آيا ديپلماسي ما نتوانست از عهده حل آن برآيد؟ نماينده‌هاي مردم در مجلس چه نقشي ايفا کردند؟
یادداشت
امروز هر کس با هر سطحی از دانش و معلومات می تواند وارد دانشگاه شود, جایی که پیشترها فقط جای افراد برگزیده بود، حالا یک مکان عمومی است, مثل کوچه و بازار, از باسواد و باهوش گرفته تا بی سواد و ... همه وارد دانشگاه می شوند.
یادداشت/
«پرویزخان» در نیمه اول سال جاری، در رتبه دوم فعال‌ترین مرزهای ایران قرار داشته و بیش از یک میلیون تن کالا از آن عبور کرده است.
یادداشت/
شماری معتقدند، انتخاب خانواده تک نفره به نوعی فرار به جلو است. چرا که افراد و خصوصاً پسرها را از بار سنگین مسئولیت و تشکیل خانواده رها می‌کند. البته دلایل اقتصادی هم بسیار مؤثر است. یک جوان ضمن اینکه آزادی فردی‌اش را در این نوع زندگی به دست می‌آورد، می‌خواهد از نظر اقتصادی هم مستقل باشد، بدون اینکه خانواده‌ای به او وابسته باشد.
یادداشت کاربران/
در سن نوجوانی فرد در حال شکل‌گیری هویت خود است و برای حضور در اجتماع تلاش زیادی می‌کند. از این رو یکی از توهماتی که افراد فکر می‌کنند با آن رفتار آنان را مستقل و بزرگ نشان می دهد، سیگار کشیدن است.
یادداشت: محمدسعید ابراهیمی
دنیای استکبار با هدف مستهلک کردن توان جهان اسلام، در صدد بازآفرینی جنگ‌های مذهبی سی‌ساله در میان مسلمانان است.
زمانی که حقوق کارگران، این قشر زحمتکش و مظلوم جامعه هنوز به مرز میلیون نرسیده و همین حقوق چندرغازی با تاخیر چند ماهه پرداخت می شود حقوق های چند ده میلیونی مدیران با کدام منطق صورت می گیرد. آیا این طور پرداخت حقوق، آن هم از جیب بیت المال، با آرمان های امام(ره) و انقلاب همخوانی دارد.

صفحه‌ها